توسط رئیس شورای برنامه ریزی امور کودک و نوجوان؛

برنامه های سازمان میراث فرهنگی به مناسبت روز جهانی کودک تشریح شد

20 سپتامبر 2015 - 12:00 dsfr.ir/sq9kn

برنامه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مناسبت روز جهانی کودک توسط رئیس شورای برنامه ریزی امور کودک و نوجوان تشریح شد.

به گزارش میراث آریا حمید ضیایی پرور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و رئیس شورای برنامه ریزی امور کودک و نوجوان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه برنامه های متنوعی در ادارت کل 31 استان به مناسبت روز جهانی کودک برگزار خواهد شد، گفت: از روز 15 تا 21 مهرماه که هفته ملی کودک نامگذاری شده است، جشنواره ها، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی با محوریت کودکان و نوجوانان در تمامی استان ها برپا می شود.

وی ادامه داد: شعار روز جهانی کودک امسال به عنوان "دنیا با لبخند کودکان زیباست" انتخاب شده است و هفته ملی کودک در کشورمان به ترتیب روز 15 مهرماه کودک، سلامت، ایمنی، 16 مهرماه کودک، هنر و میراث فرهنگی، 17 مهرماه کودک و خانواده، 18 مهرماه کودک، کتاب و کتابخوانی، 19 مهرماه کودک، محیط زیست و منابع طبیعی، 20 مهرماه کودکان دنیا صلح و دوستی و 21 مهرماه کودک، آموزش و تربیت اسلامی، نام گذاری شده است.

رئیس شورای برنامه ریزی امور کودک و نوجوان اضافه کرد: با توجه به اینکه روز 16 مهرماه به عنوان کودک، هنر و میراث فرهنگی نام گذاری شده است در این روز برنامه ویژه ای با حضور مسئولان ارشد کشور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار خواهد شد. روز پنجشنبه 16 مهرماه، بازدید از تمامی موزه ها و اماکن تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای خانواده هایی که به همراه کودک و نوجوان شان به این اماکن مراجعه کنند، رایگان است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان تصریح کرد: با توجه به اینکه روزهای پایانی هفته ملی کودک با آغاز ماه محرم مصادف می شود، از 15 تا 21 مهرماه، نمایشگاه عکس کودک و محرم با مشارکت پژوهشگاه میراث فرهنگی در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا می شود.

وی اضافه کرد: ویژه برنامه های استان تهران با مرکزیت مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می شود که از جمله مهم ترین این برنامه های می توان به برپایی جشنواره بادبادک ها، جشنواره کودک و صنایع دستی، رونمایی از آلبوم موسیقی زیر گنبد کبود، نمایشگاه عروسک های تکم گردانی، نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان، کارگاه آموزشی بازی های بومی و محلی اقوام و نمایشگاه آثار کودکانه اشاره کرد.

گفتنی است، طی حکمی از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حمید ضیایی پرور به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی امور کودک و نوجوان سازمان منصوب شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1