در قاسم آباد سفلی برگزار شد

جشنواره چادر شب بافی و شکرگزاری خرمن

20 سپتامبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/u16op

نخستین جشنواره چادر شب بافی و سومین جشنواره شکرگزاری خرمن در روستای قاسم آباد سفلی بخش چابکسر شهرستان رودسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، نخستین جشنواره چادر شب بافی با هدف معرفی هر چه بیشتر این رشته از صنایع دستی، به همراه سومین جشنواره شکرگزاری محصول برنج عصر روز جمعه در روستای قاسم آباد سفلی بخش چابکسر شهرستان رودسر برگزار شد.

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، برگزاری این گونه جشنواره ها را فرصتی برای معرفی و شناساندن توانمندی ها و خلاقیت زنان این مرز و بوم در قالب چادر شب بافی برشمرد و گفت: این جشنواره موجب ترغیب جوانان به خصوص دختران منطقه شده تا راه و روش مادرشان را دنبال کنند و نگذارند صنعت صنایع دستی به فراموشی سپرده شود و در یک کلام احیا و زنده باقی بماند.

فرشید شهبازی افزود: جشنواره شکرگزاری خرمن نیز به شکرانه برداشت محصول برنج بوده است که خوش بختانه امسال مردم این منطقه محصول برنج خوبی از لحاظ کمیت و کیفیت برداشت کرده اند.

این جشنواره با اجرای مسابقات و بازی های بومی محلی همچون کشتی گیله مردی، قیش بازی و مراسم سنتی "مجمع بران" توسط زنان روستایی با پوشش محلی برگزار شد که با استقبال مردم منطقه مواجه شد. در این جشنواره بافت چادر شب بافی به صورت زنده به معرض نمایش گذاشته شد و این روشی مناسب در معرفی و شناساندن صنایع دستی و ظرفیت منطقه است.

در پایان این جشنواره دو رکعت نماز شکرانه به امامت امام جمعه چابکسر به جا آورده شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1