معاون سازمان میراث فرهنگی:

سیاست دولت تدبیر عدم گسترش تصدی گری است

19 سپتامبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/d58gc

سیاست دولت تدبیر عدم گسترش تصدی گری است
بازدید سعید شیرکوند از مجتمع گردشگری سد امند

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه نگاه به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری باید اقتصادی و نه توسعه ای باشد، گفت: سیاست دولت تدبیر و امید عدم گسترش تصدی گری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، سعید شیرکوند روز شنبه در بازدید از مجتمع گردشگری سد امند و هتل لاله پارک تبریز افزود: رویکرد ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها در حوزه سرمایه گذاری باید روی بخش اقتصادی آن باشد، زیرا که منجر به اشتغال و درآمدزایی می شود.

وی اظهار داشت: تبریزی های مهاجر و کوچ کرده را باید به سرمایه گذاری گردشگری در این استان ترغیب کرد. آذربایجان شرقی شاخص های برجسته ای مانند شرایط جغرافیایی، تاریخی، اقلیمی و هم چنین ظرفیت بسیار عظیمی به عنوان اهالی کوچ کرده اش دارد که باید به سوی بالفعل کردن آن ها حرکت کند.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: این جمعیت مهاجر را می توان در جریان اتفاقاتی که در آذربایجان شرقی روی می دهد قرار داد و با حفظ ارتباط مستمر می توان این نیروهای عظیم را به سرمایه گذاری در استان ترغیب کرد. باید با رفع موانع اجرایی، اداری و تسهیل امور مشکلات مربوط به سرمایه گذاران را به حداقل برسانیم تا توان آن ها صرف حل مشکلات اداری نشود.

شیرکوند با اشاره به تغییر کاربری اماکن تاریخی، به عنوان رویکرد سازمان میراث فرهنگی، یادآور شد: آذربایجان شرقی خانه های تاریخی قابل توجهی دارد که می تواند موجب جذب نگاه سرمایه گذاران بخش خصوصی شود و در صورت تمایل سرمایه گذاران می توان نسبت به مرمت و تغییر کاربری آن ها اقدام کرد. وی اختصاص سود یارانه، معرفی به صندوق توسعه ملی و بانک ها را از جمله ابزارهای کمکی سازمان میراث فرهنگی به سرمایه گذاران طرح های گردشگری خواند و اظهار امیدواری کرد با تزریق این کمک ها و تلاش سایر دستگاه های اجرایی، طرح های در دست اجرا هرچه سریع تر عملیاتی شوند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری های قابل توجه و عظیمی که در آذربایجان شرقی به ویژه تبریز در زمینه گردشگری در حال انجام است، اظهار داشت: امیدوارم تبریز در ماه های آینده حالت پویاتری گرفته و شاهد اتفاقات خوب سرمایه گذاری در این منطقه باشیم.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر خود به تبریز همچنین از منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس و پروژه های سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی بازدید کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1