13 نوامبر 2019 - 02:47
مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه خبر داد؛

183 اثر صنایع دستی غرب کشور موفق به دریافت نشان ملی شدند

19 سپتامبر 2015 - 14:40 dsfr.ir/bh6tp

183 اثر صنایع دستی غرب کشور موفق به دریافت نشان ملی شدند
صنایع دستی استان کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از دریافت نشان ملی 183 اثر صنایع دستی استان های غرب کشور در سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه؛ علی فعله گری مدیرکل میراث فرهنگی این اداره کل با اعلام این خبر اظهار داشت: صنعتگران استان های غربی به ویژه استان کرمانشاه استقبال بسیار خوبی از این دوره از داوری نشان ملی صنایع دستی داشتند به گونه ای که در طول 3 روز داوران و همکاران اداره کل میراث فرهنگی استان تا ساعات پایانی شب، کار داوری و بررسی آثار را انجام دادند.

وی افزود: در این دوره 384 اثر از استان های غرب کشور برای داوری ارسال شده بود که 280 مورد آن توسط داوران و اساتید برجسته حوزه صنایع دستی کشور مورد بررسی قرار گرفت که بنا به نظر هیات داوران 183 اثر از غرب کشور موفق به دریافت نشان ملی صنایع دستی  شدند. در این دوره از مراسم داوری، در مجموع 132 اثر برجسته از آثار هنرمندان استان کرمانشاه، 119 اثر از هنرمندان استان کردستان، 116 اثر از هنرمندان استان همدان و 17 اثر از استان ایلام برای ارزیابی به این مراسم ارسال گردید.

فعله گری در ادامه از موفقیت چشم گیر آثار صنایع دستی هنرمندان کرمانشاهی در سومین دوره داوری نشان ملی صنایع دستی خبر داد و گفت: هنرمندان کرمانشاه در این مراسم حضور چشم گیری داشتند و با ارائه 132 اثر، بیشترین آثار را در میان هنرمندان استان های غربی کشور ارائه کردند. در این مراسم 53 اثر هنرمندان استان کرمانشاه موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کالاهای صنایع دستی شدند. همچنین هنرمندان استان کردستان موفق به کسب 81 نشان، هنرمندان استان همدان 42 نشان و هنرمندان استان ایلام نیز موفق به کسب هفت نشان ملی مرغوبیت کالاهای صنایع دستی شدند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: آثار هنرمندانی که در این دوره موفق به کسب نشان ملی شده اند، کاندیدای حضور در مراسم داوری دریافت نشان اصالت یونسکو که سال آینده برگزار می شود، خواهند شد.

سومین دوره داوری نشان ملی مرعوبیت کالای صنایع دستی غرب کشور با میزبانی استان کرمانشاه از تاریخ 24 لغایت 26 شهریورماه برگزار گردید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1