20 سپتامبر 2019 - 12:21

آثار تاریخی در موزه ها چگونه ثبت، شماره بندی و لیبل گذاری می شوند؟

19 سپتامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/lk0m9

اگر بخواهیم در یک موزه، اثری تاریخی را ثبت و شماره بندی کنیم و بر آن لیبل بگذاریم، چه شیوه هایی برای این کار وجود دارد؟ این کار آیا به تکنیک هایی نیازمند است؟ کارشناسان و متولیان موزه ها در این زمینه چگونه باید رفتار کنند؟

کارشناسانی از نخستین موزه وقفی-خصوصی ایران و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشستی تخصصی که با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی-فرهنگی، در بزرگ ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزار می شود، به این پرسش ها پاسخ خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نشست تخصصی «ثبت، شماره بندی و لیبل گذاری آثار موزه ای» با حضور دو کارشناس مستندنگاری و حفاظت و مرمت آثار تاریخی-فرهنگی در روز دوشنبه 30 شهریور 1394 خورشیدی ساعت 15 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار خواهد شد.

«محسن حق گو» کارشناس مستندنگاری موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و «فاطمه علی میرزایی» کارشناس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی-فرهنگی به نمایندگی از دو نهاد فعال در حوزه نگه داری و حفاظت از آثار تاریخی، شیوه های ثبت، شماره بندی و لیبل گذاری آثار موزه ای را بررسی خواهند کرد و یافته های کارشناسی خود را با میهمانان نشست در میان خواهند گذاشت.

کتابخانه و موزه ملی ملک از دوست داران فرهنگ و هنر ایرانی-اسلامی دعوت می کند در این نشست تخصصی حضور یابند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1