معرفی جامعه محلی ایران به جامعه جهانی

19 سپتامبر 2015 - 14:20 dsfr.ir/xo1d1

کتاب روایت های گردشگری "داستان من، جامعه من، آینده ما" روز گذشته در بیست و یکمین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO) توزیع شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ لادن جعفری تهرانی، مدیرکل دفتر امور بین الملل با اعلام این خبر افزود: با رونمایی از این کتاب در بزرگ ترین گردهمایی فعالان بخش گردشگری در جهان، گوشه ای از رونق صنعت گردشگری در کشورمان و نقش آن در توسعه جوامع محلی به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های توسعه پایدار در اختیار حضار اعم از وزرا، مقامات ارشد کشورهای عضو و دست اندرکاران این صنعت قرار گرفت.

وی اظهار داشت این پروژه با همکاری و مساعدت کلیه بخش های داخلی سازمانی و ادارت کل استانی دست اندر کار به ویژه اداره کل همکاری و توافق های ملی گردشگری معاونت گردشگری سازمان انجام پذیرفت.

به گفته تهرانی، انعکاس موفقیت این قبیل فعالیت ها در نشریات بین المللی، نقش به سزایی در رشد و توسعه ملی و محلی از طریق اشتغال زایی، تنوع بخشی به فعالیت های اقتصادی، بهبود صنایع مرتبط با گردشگری از جمله کشاورزی و صنایع دستی با در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی و اجتماعی خواهد داشت، ضمن آن که زمینه ترغیب سیاست گذاران و فعالان بخش خصوصی را فراهم خواهد کرد.

شایان ذکر است تاسیس اقامتگاه های بوم گردی که در محیط های طبیعی و بومی و با رعایت بالاترین سطح ممکن ضوابط زیست محیطی و به شکلی سازگار با معماری بومی، بافت تاریخی و سیمای طبیعی منطقه تاسیس شده، بیش ترین تعامل را با جامعه محلی دارد که از بارزترین شاخص های توسعه پایدار است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1