15 نوامبر 2019 - 00:42

همکاری استان ایلام با استان بابل عراق در زمینه گردشگری

13 می 2015 - 05:30

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: استان های ایلام ایران و بابل عراق قصد دارند در قالب تفاهم نامه ای که در آینده نزدیک به امضا می رسد، در زمینه تبادل گردشگر همکاری کنند.

عبدالمالک شنبه زاده، از سفر سه روزه هیات گردشگری این استان به بابل عراق خبر داد و گفت: این سفر به ریاست معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام و به دعوت استاندار بابل و در پاسخ به سفر اوایل اردیبهشت امسال هیات گردشگری بابل عراق انجام شد. در این سفر نشست هایی با استاندار بابل عراق، معاونان استاندار، شرکت های خدمات مسافرتی و فعالان فرهنگی این استان داشتیم. استان بابل عراق دارای جاذبه های تاریخی و مذهبی مهمی است که مورد بازدید هیات استان ایلام قرار گرفت.

اوایل اردیبهشت ماه جاری یک هیات گردشگری استان بابل عراق به ریاست معاون استاندار و به دعوت محمدرضا مروارید استاندار ایلام به این استان سفر کرد و بازدیدی از جاذبه های گردشگری استان ایلام داشت. قرار است در زمینه تبادل گردشگر بین دو استان ایلام و بابل عراق تفاهم نامه ای در آینده نزدیک به امضای استان داران بابل و ایلام برسد. بر این اساس قرار است استاندار بابل به ایلام سفر کند.

شهر قدیم بابل پایتخت امپراتوری حمورابی بوده و آثار تاریخی آن متعلق به هزاره های چهارم و پنجم قبل از میلاد است و آثار متعددی از جمله زیگورات، مقام ابراهیم(ع)، مسجد نخیله و ... در این خطه واقع است. استان بابل عراق تا مرز بین المللی مهران حدود 150 دقیقه فاصله دارد. مرز بین المللی مهران به یکی از مهم ترین کانون های تردد زایران و صدور کالا تبدیل شده است.

استان ایلام با 430 کیلومتر مرز مشترک با عراق و برخورداری از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد، ظرفیت بالایی برای توسعه و رونق گردشگری خارجی به خصوص با استان های همجوار خود در عراق دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1