16 آوریل 2024 - 21:53

کلانشهر کرج هتل 4 ستاره ندارد

16 سپتامبر 2015 - 17:10 dsfr.ir/5w32j

کلانشهر کرج هتل 4 ستاره ندارد
چهارمین کلانشهر کشور هتل 4 ستاره ندارد
کلانشهر کرج هتل 4 ستاره ندارد

مدیرکل گردشگری استان البرز گفت: مجموعه ظرفیت فعلی اقامتی استان البرز برای گردشگران پرشمار، 3 هتل سه ستاره و چند هتل آپارتمان و مهمانسرا است.

به گزارش «دنیای سفر»، احمد ترکاشوند افزود: کمبود هتل ها و مراکز اقامتی در استان البرز به چشم می خورد. متاسفانه در این باره چاره اندیشی صورت نگرفته است و ما به سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعتبارات دولتی نیاز مبرم داریم.

وی درباره ظرفیت فعلی مراکز اقامتی این استان، تصریح کرد: مجموعا برای اقامت 3 هتل سه ستاره، 4 هتل دو ستاره، 3 هتل تک ستاره، 5 هتل آپارتمان، 6 مهمانپذیر، 6 مجتمع اقامتی و 6 پانسیون ( مهمانسرا) در اختیار داریم. این در حالی است که این استان منهای گردشگر خارجی، به عنوان پرترددترین استان، محل عبور مسافران 13 استان دیگر کشور است.

ترکاشوند ادامه داد: در حال تلاش هستیم تا پایان سال 94، 4 هتل 4 و 5 ستاره مصوب که تا کنون درحدود 90 درصد، پیشرفت عمرانی داشته اند را افتتاح و مورد بهره برداری قرار دهیم.

وی استفاده از خانه های استیجاری و ویلایی موجود در استان را راه حل موقت شرایط اضطراری فعلی دانست و خاطرنشان کرد: در برنامه موقت مد نظر داریم تا مطابق آنچه در قانون برای شرایط موجود، پیش بینی شده است از خانه های ویلایی و استیجاری که شناسنامه دار می شوند استفاده کنیم.

مدیرکل گردشگری استان البرز یادآور شد: برای دستیابی به این مهم، یک شرکت خصوصی به نام خوش نشینان البرز را مامور کردیم تا از طریق فراخوان عمومی به شناسایی و شناسنامه دار کردن خانه های ویلایی و استیجاری برای اقامت گردشگران بپردازد که البته یک اقدام موقت است و کافی نخواهد بود.

استان البرز با داشتن جاذبه های گردشگری و میراث تاریخی چون باغ لاله های گچسر، جاده چالوس، طالقان، سد امیر کبیر، امامزاده عبدالقهار، پیست دیزین، روستای تاریخی ورده، روستای برغان، کاروانسرای شاه عباسی، کاخ سلیمانیه، کاخ شمس، باغ های جهانشهر، رود کرج، تپه باستانی ازبکی و ... و با وجود داشتن رودخانه ها و غارهای طبیعی، آبشارهای مرتفع، کوه های بلند، درختان کهنسال، پوشش گیاهی و جانوری متنوع، آب های معدنی با خواص درمانی، یکی از زیباترین استان های مناسب گردشگری کشور است.

1