مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز:

کشف 7 راس لاشه کل و بز در زیستگاه های طالقان

16 سپتامبر 2015 - 16:40 dsfr.ir/l516l

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از کشف 7 راس لاشه کل و بز در زیستگاه های طالقان خبر داد و افزود: محیط بانان در منطقه برای رویارویی با شیوع هر نوع بیماری مهلک در حیات وحش منطقه به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش ایلنا، حسین محمدی گفت: پس از اینکه دامداران و جوامع محلی در وجود 7 راس لاشه کل و بز را در زیستگاه های طالقان گزارش کردند، محیط بانان در منطقه برای رویارویی با این مسئله به حالت آماده باش در آمدند و کارشناسان اداره کل دامپزشکی نیز مطالعات خود را برای بررسی علل مرگ حیات وحش در زیستگاه های طالقان آغاز کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز ادامه داد: در صورت اعلام نظر کارشناسان دامپزشکی نتایج به اطلاع شهروندان استان البرز می رسد. علائم و نشانه های مشاهده شده بر روی لاشه حیوانات مشابه به موارد قبلی در استان های زنجان و قزوین است.

حسین محمدی از همکاری و حضور سازمان هلال احمر، اداره امور آب، همیاران، شکارچیان قانونمند و حامیان محیط زیست در این شهرستان در پیشگیری از شیوع بیماری های احتمالی در بین دام و احشام دامداران قدردانی کرد.

گفتنی است، در جریان سرشماری تابستانه حیات وحش شهرستان طالقان که طی هفته گذشته صورت گرفت، در مجموع تعداد 2673 کل و بز وحشی در زیستگاه های طبیعی این شهرستان شمارش شده اند که با شیوع بیماری مهلک طاعون نشخوار کنندگان کوچک (ppr) در خطری بسیار جدی قرار دارند.

1