مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز:

کشف 7 راس لاشه کل و بز در زیستگاه های طالقان

16 سپتامبر 2015 - 16:40 dsfr.ir/l516l

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از کشف 7 راس لاشه کل و بز در زیستگاه های طالقان خبر داد و افزود: محیط بانان در منطقه برای رویارویی با شیوع هر نوع بیماری مهلک در حیات وحش منطقه به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش ایلنا، حسین محمدی گفت: پس از اینکه دامداران و جوامع محلی در وجود 7 راس لاشه کل و بز را در زیستگاه های طالقان گزارش کردند، محیط بانان در منطقه برای رویارویی با این مسئله به حالت آماده باش در آمدند و کارشناسان اداره کل دامپزشکی نیز مطالعات خود را برای بررسی علل مرگ حیات وحش در زیستگاه های طالقان آغاز کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز ادامه داد: در صورت اعلام نظر کارشناسان دامپزشکی نتایج به اطلاع شهروندان استان البرز می رسد. علائم و نشانه های مشاهده شده بر روی لاشه حیوانات مشابه به موارد قبلی در استان های زنجان و قزوین است.

حسین محمدی از همکاری و حضور سازمان هلال احمر، اداره امور آب، همیاران، شکارچیان قانونمند و حامیان محیط زیست در این شهرستان در پیشگیری از شیوع بیماری های احتمالی در بین دام و احشام دامداران قدردانی کرد.

گفتنی است، در جریان سرشماری تابستانه حیات وحش شهرستان طالقان که طی هفته گذشته صورت گرفت، در مجموع تعداد 2673 کل و بز وحشی در زیستگاه های طبیعی این شهرستان شمارش شده اند که با شیوع بیماری مهلک طاعون نشخوار کنندگان کوچک (ppr) در خطری بسیار جدی قرار دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1