21 مارس 2023 - 08:59

اوج گیری کاذب قیمت تورهای تابستانی کیش

16 سپتامبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/2t47g

اوج گیری کاذب قیمت تورهای تابستانی کیش
عکس از زهره صابری

دفاتر خدمات مسافرتی فعال در حوزه تورهای گردشگری تهران-کیش برای روزهای آخر تابستان و اعیاد قربان تا غدیر تورهای این جزیره را حدود 100 هزار تومان گران تر می فروشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دفاتر خدمات مسافرتی برای روزهای آخر تابستان که خانواده ها هنوز فرصت رفتن به سفر را دارند، نرخ برخی از تورهای گردشگری خود از جمله تورهای جزیره کیش را گران تر کرده اند.

برای این تورها که بیشتر با پکیج 2 تا 3 روزه فروخته می شود، تنها وسیله نقلیه هواپیما است و باید در هتل های 1 تا 5 ستاره اقامت داشت چرا که در این جزیره امکان اقامت در چادر وجود ندارد و خانه های محلی نیز به تعداد زیاد میزبان گردشگران نیستند.

از سوی دیگر بسیاری از هتل های جزیره کیش دارای ستاره های غیرواقعی هستند به نحوی که پس از درجه بندی آن ها، تعدادی از ستاره هتل ها فرو می ریزد. مانند یکی از معروف ترین هتل های این جزیره که تور گردشگری نیز برگزار می کند و در سال های اخیر ستاره های خود را به دلیل بی کیفیت بودن خدمات، از دست داده است.

با این وجود تورهای این جزیره در ایام آخر هفته، تعطیلات تابستانی و اعیاد، گران تر فروخته می شود. دفاتر خدمات مسافرتی فعال در این تورهای گردشگری و حتی مجریان تورهای گردشگری کیش برای این روزها قیمتی حدود 100 تا 150 هزار تومان بیشتر از حد مجاز به نرخ تورها اضافه می کنند بدون این که خدمات اضافه تری را ارائه دهند.

در حالی که معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همیشه اعلام کرده است افزایش نرخ تورهای گردشگری غیرمجاز است اما این دفاتر حتی در سایت های اطلاع رسانی خود نیز به وضوح از افزایش نرخ در آخر هفته خبر می دهند.

یکی از اپراتورهای دفاتر خدمات مسافرتی فعال در تورهای گردشگری کیش گفت: در ایام عید قربان 200 هزار تومان افزایش نرخ داریم چون در این روزها متقاضی برای ورود به جزیره کیش بیشتر می شود، از سوی دیگر هتل های خوب جزیره فضای کمتری دارند.

وی ادامه داد: بنابراین اگر بخواهید نرخ کمتری بپردازید باید یا در وسط هفته یا ایامی غیر از اعیاد قربان تا غدیر سفر کنید چون اکنون تورهای این جزیره برای 2 شب و 3 روز، با صبحانه و ترانسفر فرودگاهی و بلیت رفت و برگشت و اقامت در هتل 4 ستاره 1 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد. ولی برای ایامی غیر از این روزهای تعطیل، همین تور 600 تا 800 هزار تومان فروخته می شود.

بررسی نرخ تورهای گردشگری کیش نشان می دهد که در روزهای آخر تابستان تورهای جزیره با اقامت در هتل 5 ستاره از 1 میلیون و 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان، تورهای گردشگری با اقامت در هتل 4 ستاره با 300 هزار تومان اختلاف قیمت، تورهای 3 ستاره نیز با 400 هزار تومان نرخ کمتر فروخته می شوند.

البته نرخ تورهای جزیره به تعداد ستاره هتل، تعداد روزهای اقامت، ایام هفته، ارائه خدمات ناهار و شام و... بستگی دارد. به این معنی که اگر قرار باشد در این تورها خدمات 3 وعده غذا در نظر گرفته شود، قیمت آن به مراتب بیشتر خواهد شد.

هم چنین مسافرانی که بخواهند 1 روز مدت اقامت شان را در این جزیره تمدید کنند، می بایست به آژانس مورد نظر اطلاع داده و حدود 100 هزار تومان دیگر به نرخ تور خود اضافه کنند. برخی از هتل های جزیره کیش برای تبلیغات خود از خدماتی مانند تور جزیره، تخفیف برای استفاده مسافران شان از باغ پرندگان یا پارک دلفین ها بهره می گیرند.

1