16 مارس 2023 - 00:22
معاون گردشگری خبر داد:

ارائه تسهیلات برای اخذ ضمانت نامه مجوز دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

15 سپتامبر 2015 - 16:40 dsfr.ir/j73zd

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ارائه تسهیلات جدید در خصوص اخذ ضمانت نامه مجوز فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری با هدف افزایش رضایت مندی فعالان این حوزه خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد با بیان این خبر گفت: در پی ارائه تسهیلات جدید در خصوص  شیوه اخذ ضمانت نامه صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، از این پس فعالان این حوزه می توانند چنانچه در کلان شهرهای تهران، تبریز، مشهد، شیراز، اهواز و کرج فعالیت می کنند؛ مبلغ 500 میلیون ریال ضمانت نامه مورد نیاز جهت فعالیت خود را به صورت 50 درصد در قالب ضمانت نامه بانکی و 50 درصد دیگر به صورت سفته، پرداخت نمایند.

وی افزود: همچنین در پی تسهیلات ارائه شده؛ دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری فعال در حوزه مراکز استان های کشور به استثنای کلان شهرها می توانند 30 درصد رقم گفته شده را به صورت ضمانت نامه بانکی و 70 درصد را در قالب سفته پرداخت نمایند.

معاون گردشگری با بیان اینکه در ارائه تسهیلات مورد نظر تلاش شده است تا شرایط مطلوب برای فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی لحاظ گردد؛ خاطرنشان کرد: این امکان هم اکنون در سایر شهرهای کشور نیز با ارائه 20 درصد رقم ضمانت نامه و 80 درصد آن به صورت سفته امکانپذیر است.

رحمانی موحد همچنین با اشاره به اینکه نحوه برخورداری از تسهیلات اشاره شده هم اکنون به کلیه استان های کشور ابلاغ گردیده است؛ گفت: ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های کشور طبق دستور العمل اجرایی ابلاغ شده و تا زمان تصویب دستورالعمل جدید فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری زمینه بهره مندی فعالین این حوزه را از تسهیلات و خدمات اعلام شده فراهم می نمایند.

1