2 فوریه 2023 - 12:12

آغاز جشنواره رفتینگ در چهارمحال و بختیاری

12 می 2015 - 06:30 dsfr.ir/lm8ja

جشنواره رفتینگ در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری از اعلام آمادگی 28 تیم 5 نفره قایقرانی از استان های سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: بیشتر تیم ها از استان های چهارمحال و بختیاری، گیلان، کردستان، فارس و اصفهان می باشند. این مسابقات از امروز راس ساعت 15 از محل پل ایل بیگی در شهرستان سامان آغاز می شود.

بهمن عسگری سوادجانی  در باره شیوه برگزاری این مسابقات گفت: در مسیر مسابقه 8 دروازه به طول 400 متر بسته شده است که پنج عدد موافق و سه عدد مخالف مسیر رودخانه می باشند. این مسابقات در چهار مرحله شامل اسلالوم (Slalom) یک مسافت 400 متری، مارتین (Down River) حدود 15 کیلومتر، (Sprint) که مسابقه سرعت است و موازی (Head to Head) که در دو بخش آقایان و خانم ها برگزار می شود.

این مسابقات به ترتیب از 22 لغایت 24 اردیبهشت ماه برگزار می شود. شرکت کنندگان از لحاظ سرعت، دقت، زمان و کمترین خطا انتخاب می شوند و در نهایت به مسابقات بین المللی راه پیدا می کنند.

رفتینگ (قایق رانی در آب های خروشان رودخانه ها) یکی از جذابیت های رشته های آبی به شمار می رود که به صورت خانوادگی و تورهای گردشگری تفریحی هم برگزار می شود. استان چهارمحال و بختیاری به دلیل داشتن آب و هوای مطلوب، وجود رودخانه های خروشان و گروه های فعال در بخش رفتینگ به عنوان پایلوت گردشگری، ورزشی این رشته در کشور محسوب می شود.

1