به مناسبت روز بزرگداشت شعر و ادب پارسی

میراث در نیاوران به روی صحنه می رود

15 سپتامبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/6r1vz

کنسرت گروه موسیقی "میراث" به خوانندگی بامداد فلاحتی 26 و 27 شهریور ماه به مناسبت روز بزرگداشت شعر و ادب پارسی در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران گروه موسیقی میراث در سال 1387 با هدف ارائه آثاری فاخر در حوزه موسیقی و پرداختن به آثار نام آوران عرصه ادبیات به سرپرستی و آهنگسازی آرش قاسمی تشکیل شد. اعضای این گروه تلاش می کنند تا با پرداختن به هر آنچه که میراث این مرز و بوم نامیده می شود پاسدار هنری باشند که ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم ایران زمین دارد.

آرش قاسمی آهنگساز، نوازنده عود و سرپرست گروه خواهد بود. همچنین این کنسرت با حضور میلاد بیات نوازنده کمانچه، اشکان پورفرخی نوارنده دف و ادوات کوبه ای، سهیل حسنوی نوازنده سنتور، تورج زاد پور نوازنده تار، امین رحیمی نوازنده نی، عمران فروزش نوازنده تنبک و دف در دو بخش همایون و شور برگزار خواهد شد.

اجرای تصانیفی چون "عاشقی بر من" و "لیلی و مجنون" با آهنگسازی سرپرست گروه و همچنین "باز فرود آمدیم" و "دولت عشق" از زنده یاد استاد جلال ذوالفنون که همگی برگرفته از اشعار حضرت مولانا و همچنین قطعات بی کلامی چون زیرکش سلمک و چهار مضراب و تکنوازی و دونوازی اعضای گروه موسیقی میراث از برنامه های این گروه به منظور بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی خواهد بود. قطعه زیبای کاروان که بارها با صدای بامداد فلاحتی در صدا و سیما پخش شده نیز قرار است در این دو شب برای علاقه مندان به موسیقی اصیل ایرانی اجرا شود.

از اجراهای گروه موسیقی میراث می توان به بخش جنبی بیست و هفتمین دوره جشنواره موسیقی فجر و بخش جنبی بیست و نهمین دوره جشنواره موسیقی فجر، کنسرت بزرگداشت جشن جهانی نوروز سالن اندیشه، اجرا در خانه اندیشمندان علوم انسانی، همایش خلیج فارس، سومین همایش وحدت و انسجام ملی جوانان ایران اسلامی در بندرعباس، اجرا در همایش جهانی شدن و بنیاد ملی نخبگان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، اجرا در انستیتو ایوزوف در آلمآتی دانشگاه کورمانقزی و تالار فرهنگ و هنر و دانشکده هنر شهر آستانه قزاقستان، اجرا در شهر تاشکند ازبکستان و ... اشاره کرد. از این گروه آلبوم موسیقی اشعار حضرت مولانا همچنین آلبوم های پروین اعتصامی و خیام و میرزا عبدالله در دست انتشار است.

شایان ذکر است؛ کنسرت گروه میراث پنج شنبه و جمعه 26 و 27 شهریور ماه ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود. علاقه مندان جهت تهیه بلیط این برنامه می توانند به وب سایت www.tik8.com مراجعه نمایند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1