19 اکتبر 2019 - 12:41

اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه پایان تعطیلات تابستان

14 سپتامبر 2015 - 12:50 dsfr.ir/ef3yj

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه پایان تعطیلات تابستان طی اطلاعیه ای، توصیه هایی را برای اطلاع عموم مسافران و گردشگران ارائه نمود.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:
1. با عنایت به اعلام وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس سراسر کشور در روز چهارشنبه اول مهرماه و همچنین فعالیت سایر مراکز دانشگاهی و آموزشی لذا به عموم هموطنان عزیز که از فرصت تعطیلات تابستان برای سفرهای زیارتی و سیاحتی بهره مند شده اند توصیه می شود زمان بازگشت سفر خود را به گونه ای مدیریت نمایند تا امکان حضور به موقع دانش آموزان در روز اول مهرماه  فراهم گردد.

2. به عموم مسافران و گردشگران توصیه می شود با عنایت به اینکه 26 و 27 شهریور آخرین پنج شنبه و جمعه تعطیلات تابستان 94 می باشد، لذا بازگشت خود را به گونه ای مدیریت نمایند تا در هفته جاری به شهرهای خود عزیمت نموده و روزهای آغازین هفته آینده را به فراهم نمودن مقدمات حضور فرزند دانش آموز خود اختصاص دهند تا انشاالله دانش آموزان عزیز با آسودگی خاطر سال تحصیلی جدید را آغاز نمایند.

3. به مسافران، گردشگران و زائران گرامی توصیه می شود در مسیر بازگشت ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های احتمالی؛ نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری به عمل آورده و از توقف های غیرضروری در حاشیه جاده ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود خودداری کنند.

4. هم چنین لازم است ستاد های اجرایی خدمات سفر استان ها و کلیه دستگاه های عضو؛ ضمن آماده باش کامل در روزهای پایانی شهریور ماه؛ نسبت به ارائه خدمات مناسب سفر و اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران و زائران اقدام لازم معمول دارند و با استقرار در اماکن و مبادی محل ازدحام مسافران، نسبت به مدیریت سفرهای بازگشت هموطنان اقدام نمایند.

5. به مسافران، گردشگران و زائران گرامی توصیه می شود برای کسب اطلاعات راه ها با شماره 141 سازمان راهداری یا 120 راهور ناجا و برای کسب اطلاعات از وضعیت جوی و آب هوایی مسیر سفر با  شماره 134 سازمان هواشناسی تماس حاصل نمایند و با کسب اطلاعات کافی سفری ایمن و با آرامش را برای خود و خانواده برنامه ریزی نمایند.

6. هموطنان عزیز در طول سفر و یا پس از بازگشت می توانند چنانچه انتقاد، پیشنهاد و یا شکایتی از هر یک از بخش های خدمات سفر دارند را با سامانه ملی اطلاعات گردشگری و رسیدگی به شکایات به شماره 09629 در میان بگذارند و با ارائه نقطه نظرات خود ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر را در برنامه ریزی برای سفرها و تعطیلات بعدی یاری کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1