16 آوریل 2024 - 21:39

دعوت مدیر مهم ترین نمایشگاه صنایع دستی دنیا از ایران

13 سپتامبر 2015 - 17:40 dsfr.ir/yv7hd

مدیرکل صادرات صنایع دستی از دعوت رسمی مدیر مهم ترین نمایشگاه صنایع دستی دنیا از ایران برای حضور در بیستمین نمایشگاه صنایع دستی ایتالیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ پویا محمودیان درباره نتیجه نشستی که با «آنتونیو اینتینیتا» در ایران داشته اند، بیان کرد: مدیر نمایشگاه های صنایع دستی میلان بعد از ظهر روز چهارشنبه (18شهریور ماه) مهمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود. نمایشگاه میلان مهم ترین نمایشگاه اتحادیه اروپاست و قرار است امسال بیستمین سال این نمایشگاه را جشن بگیرند و آنتونیو اینتینیتا درخواست کرد که ایران حضور پررنگی در نمایشگاه میلان داشته باشد و دعوت خودشان را به معاون صنایع دستی ایران رسما اعلام کردند.

او اضافه کرد: در حاشیه این نشست به مباحث دیگری پرداخته شد تا زمینه همکاری های مشترک با ایتالیا و پروژه هایی که می تواند به صورت مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا برگزار شود، فراهم و شرایط آن ارزیابی و قرار شد ما برنامه نمایشگاه را ببینیم و بعد از ارزیابی شرایط و ضوابط تصمیم بگیریم که ایران با چند صنعتگر و در چه فضایی می تواند در این نمایشگاه حاضر شود.

محمودیان با بیان اینکه هنوز جواب رسمی به این دعوت را اعلام نکردیم گفت: در این نشست درباره سرمایه گذاری پروژه های مشترک هم صحبت شد. مراکز فروش دائم صنایع دستی در اتحادیه اروپا می تواند به عنوان پروژه مشترک بین ایران و ایتالیا تعریف شود و اگر شرایط و ضوابط مورد قبول دو کشور باشد، این پروژه می تواند به عنوان سرمایه گذاری مشترک صورت بگیرد.

او با اشاره به "کو برندینگ" گفت: این بحث جدیدی است که می تواند به عنوان یک همکاری مشترک بین ایران و ایتالیا اتفاق بیفتد و در قالب آن، محصولات ایران و ایتالیا به صورت مشترک در بازارهای بین المللی حضور داشته باشند. باید به جزئیات این موضوع بیشتر پرداخته شود تا ببینیم چطور می توانیم آن را عملیاتی کنیم تا صنعتگران، هنر و صنایع دستی ما بتواند بهره لازم را از این پروژه ببرد.

محمودیان همچنین درباره انتخاب صنعتگران برای حضور در این نمایشگاه گفت: یک سری ضوابط و شرایط انتخاب هنرمندان با ایتالیا مشترک است تا طبق اطلاعاتی که از سلیقه خاص بازار اروپا داریم و بازدیدکنندگانی که به این نمایشگاه می آیند، انتخاب درست و منطقی درباره حضور صنعتگران ایرانی در نمایشگاه میلان داشته باشیم.

این نمایشگاه هر سال آذر ماه برگزار می شود و از مهم ترین رویدادهای جهانی است که طبق آخرین آمار اعلام شده، سه و نیم میلیون بازدیدکننده دارد. سال گذشته نیز حدود 130 کشور در آن حضور داشتند.

1