3 اکتبر 2021 - 14:46

مرگ 4 ایرانی دیگر در طوفان مکه

13 سپتامبر 2015 - 17:30 dsfr.ir/kx7yg

معاون سازمان حج و زیارت از شناسایی چهار زائر ایرانی دیگر در جمع کشته شدگان طوفان دو روز پیش مکه خبر داد.

حمید محمدی، ضمن تکذیب خبر منتشر شده در العربیه گفت: به دنبال سقوط مرگبار جرثقیلی در مسجدالحرام و انتقال مجروحان به بیمارستان های عربستان، بلافاصله از تمام کاروان های ایرانی خواستیم تا مفقود شدگان و گم شدگان خود را اعلام کنند. وقتی که تعداد گم شدگان مشخص شد، تیم پزشکی و امدادگران حج و زیارت ایران به تمام موسسه های درمانی و پزشکی در مکه مراجعه کردند تا در جست و جوی مفقودین ایرانی باشند.

وی ادامه داد: پایان شب گذشته (شنبه) به دنبال این جست و جوها، 4 جسد ایرانی در بین کشته شدگان آن حادثه شناسایی شدند که به خانواده هایشان نیز اطلاع داده شده است.

محمدی با اعلام اینکه در حال حاضر 7 زائر ایرانی دیگر مفقود شده اند و گروه های تجسس پیگیر هستند تا وضعیت آن ها را شناسایی کنند، چهار زائر ایرانی فوت شده در حادثه طوفان مکه را سیدمحمد هاشم زهی از استان سیستان و بلوچستان، علیرضا عامری از استان سمنان، ولی اسمعیلی از خراسان جنوبی و محمد مجلسی از تهران معرفی کرد که شب گذشته شناسایی شدند.

سازمان حج و زیارت پیش تر اعلام کرده بود 1 زائر ایرانی به نام سیف الله اسدی مینا از استان همدان در حادثه طوفان مکه درگذشته و 32 تن دیگر مجروح شده اند.

این در حالیست که شبکه العربیه امروز در گزارشی اعلام کرد، بر اثر حادثه روز جمعه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام، 25 ایرانی کشته شده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1