آمادگی آلمان برای سرمایه گذاری در انرژی تجدیدپذیر ایران

9 سپتامبر 2015 - 20:00 dsfr.ir/d26w5

وزیر اقتصاد ایالت بادن وورتمبرگ آلمان گفت: در صورت کسب توافق بین دو طرف، شرکت های آلمانی فعال در احداث نیروگاه های تجدیدپذیر در ایران سرمایه گذاری خواهند کرد.

به گزارش تسنیم، «نیلز اشمید»، وزیر اقتصاد ایالت بادن وورتمبرگ آلمان پس از دیدار با وزیر نیروی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز در ایران حضور دارم و در زمینه توسعه همکاری ها در بخش انرژی صحبت می کنیم.

وی افزود: همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران برای ما مایه خرسندی است و آلمان همواره از همکاری با ایران در زمینه های مختلف اقتصادی، استقبال می کند.

وزیر اقتصاد ایالت بادن وورتمبرگ آلمان در خصوص توافقات حاصل شده در دیدار با وزیر نیروی ایران گفت: دو طرف در همکاری های دو کشور برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ایران به اتفاق نظر رسیدند و قرار شد تا در مذاکرات آتی روی نحوه این همکاری ها صحبت کنیم.

وی با بیان «شرکت های آلمانی آماده سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر ایران هستند»، ادامه داد: در صورت کسب توافق بین دو طرف، شرکت های آلمانی فعال در احداث نیروگاه های تجدیدپذیر در ایران سرمایه گذاری خواهند کرد.

«نیلز اشمید» استفاده از تجهیزات مدرن و افراد متخصص و کارا را از عوامل موفقیت در پروژه های اقتصادی دانست و افزود: آلمان آماده است حجم همکاری های اقتصادی خود را در بخش های مختلف با جمهوری اسلامی ایران افزایش دهد.

شایان ذکر است؛ نیلز اشمیت صبح سه شنبه در دیدار با استاندار اصفهان اظهار داشت: آلمان حاضر به همکاری و تشکیل کارگروه های مشترک با اصفهان در حوزه توریسم، محیط زیست و مترو است.

1