بازدید بیش از ۴۴ هزار گردشگر از گلپایگان

10 آوریل 2024 - 10:00 dsfr.ir/z84oo

بازدید بیش از ۴۴ هزار گردشگر از گلپایگان
جاذبه های گردشگری گلپایگان | سفرهای نوروزی
جاذبه های گردشگری گلپایگان | سفرهای نوروزی

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان گلپایگان گفت: ارگ تاریخی گوگد، سنگ نگاره ها، مناره سلجوقی و امامزادگان ۱۷ تن بیشترین آمار بازدید گردشگران نوروزی را به خود اختصاص دادند.

به گزارش «دنیای سفر»، مصطفی قانونی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: فعالیت ستاد خدمات سفر شهرستان گلپایگان از ۲۴ اسفندماه سال گذشته آغاز شد و تا پایان تعطیلات عید سعید فطر ادامه خواهد داشت. از آغاز تعطیلات نوروز تا کنون اقامت بالغ بر ۴۴ هزار نفر مسافر و گردشگر در شهرستان گلپایگان ثبت شده است و پیش بینی می کنیم که با توجه به تعطیلات عید سعید فطر این آمار افزایش داشته باشد.

وی ادامه داد: در سال جدید تاکنون ۱۵۰ هزار نفر بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی مانند مناره سلجوقی، خانه تاریخی معظمی، ارگ تاریخی، بازار تاریخی، حمام آقاحسین، مسجد جامع و ...توسط گردشگران و مسافران نوروزی ثبت شده است، اما ارگ تاریخی گوگد، سنگ نگاره ها، مناره سلجوقی و امامزادگان ۱۷ تن بیشترین آمار بازدید گردشگران نوروزی را به خود اختصاص داده اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گلپایگان گفت: روز گذشته جلسه ستاد تسهیل خدمات سفر را برگزار کردیم تا دستگاه های مختلف شهرستان هماهنگی لازم برای استقبال هرچه بهتر از مسافران را در تعطیلات عید سعید فطر داشته باشند. با توجه به تکمیل ظرفیت اقامت هتل، سراچه ها، بوم گردی ها، خانه های تاریخی و... پیش بینی می کنیم در روزهای پایانی هفته جاری شاهد تعداد زیادی مسافر در سطح شهرستان گلپایگان باشیم.

1