12 ژوئیه 2024 - 11:21
مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد:

بازدید ۹۰۹ هزار نفر از جاذبه های گردشگری همدان

7 آوریل 2024 - 10:00 dsfr.ir/kx9g2

بازدید ۹۰۹ هزار نفر از جاذبه های گردشگری همدان
بازدید ۹۰۹ هزار گردشگر نوروزی از جاذبه های گردشگری همدان
بازدید ۹۰۹ هزار گردشگر نوروزی از جاذبه های گردشگری همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اعلام کرد: ۹۰۹ هزار نفر گردشگر داخلی و ۱۴۲ گردشگر خارجی از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند.

به گزارش «دنیای سفر»،  بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، محسن معصوم علیزاده با اشاره به آمار بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از جاذبه های گردشگری استان در بازه زمانی ۲۶ اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ افزود: در این مدت ۹۷ هزار نفر نیز در مراکز اقامتی همدان اسکان داده شدند.

وی از تداوم خدمت رسانی به مسافران تا عید فطر در استان همدان خبر داد و اظهار کرد: براساس آمار ورودی به استان و داده های آماری ستاد خدمات سفر، پیش بینی ما افزایش سفرها در تعطیلات عیدفطر به همدان است.

معصوم علیزاده با اشاره به اینکه پیش بینی می شود شاهد حضور گردشگران در هفته آینده و ایام عید فطر در همدان باشیم، تصریح کرد: هر ساله همدان در این ایام به علت نزدیکی به پایتخت شلوغ می شود که امیدواریم امسال شاهد حضور گردشگران بیشتری نسبت به سنوات گذشته باشیم و در تلاش هستیم با همکاری همه دستگاه ها شرایط را برای حضور گردشگران مهیا کنیم.

وی با اشاره به اینکه امسال به منظور ارائه خدمات بهتر به گردشگران تعداد نظارت بر تأسیسات گردشگری توسط کارشناسان این اداره کل افزایش چشمگیری داشته است، مطرح کرد: تعداد بازدیدهای نظارتی تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان اداره کل و شهرستان ها از ابتدای آغاز طرح تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳، ۴۲۶ مورد بوده که نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان، نظارت بر ارائه خدمات مناسب توسط تأسیسات گردشگری استان در ایام نوروز را از اولویت های کاری اداره کل برشمرد و یادآور شد: از ابتدای آغاز به کار ستاد خدمات سفر تا پایان ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید فطر نیز نظارت ادامه خواهد داشت.

1