17 آوریل 2024 - 01:14

تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟

16 مارس 2024 - 09:00 dsfr.ir/5i4c9

تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟
تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟
تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟

بعد از انتخاب مقصد، از خودمان می پرسیم: کجا بمانیم؟ شب را کجا به صبح برسانیم؟ زیر سقف آسمان یا هتل و اقامتگاهی که خیالمان بابت همه چیز راحت باشد؟

به گزارش «دنیای سفر»، بهترین سفر آن هم در فصل تابستان، سفر به جاهایی است که به جای باد کولر، نسیم خنک به صورتمان بخورد. کم نیستند شهرها و روستاهایی که شب های خنک تابستانی آن ها ما را مجبور می کند تا لباس گرم با خود ببریم. اما بعد از انتخاب مقصد، از خودمان می پرسیم: کجا بمانیم؟ شب را کجا به صبح برسانیم؟ زیر سقف آسمان یا هتل و اقامتگاهی که خیال مان بابت همه چیز راحت باشد؟ شاید خیلی ها با شنیدن سفر تابستانی به یاد شمال بیفتند، اما علاوه بر شمال می شود، گوشه های دیگر این سرزمین چهار فصل را هم برای یک اقامت خنک امتحان کرد. کجاها؟

هتل سبلان اردبیل | تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟

هتل سبلان اردبیل

ارتفاعات سرسبز سبلان و گردنه حیران با آن مه زیبا و خیال انگیزش، خنکی و سبزی را برای اردبیل به ارمغان آورده اند. آنقدر جاذبه های طبیعی از دریاچه بالیقلو چای، تفرجگاه بولاغلار و جنگل فندق لو تا خودِ گردنه حیران، دریاچه شورابیل، پل معلق مشکین شهر و جنگل مشه در عروس سبلان هست که حال تان را در گرمای تابستان جا آورد. حتما اردبیل را در سفر تابستانی خود بگنجانید، به ویژه بین ماه های مرداد تا شهریور که خنکی هوا، عنوان شهر بدون کولر را برازنده آن می کند.

فراموش نکنید که یک هتل خوب می تواند سرنوشت سفر شما را رقم بزند. اردبیل در حدود 7 تا 8 اقامتگاه دارد که یا هتل هستند و یا هتل آپارتمان و مهمانسرا، اما ترجیحا هتلی را انتخاب کنید که هم قیمت نسبتا مناسبی داشته باشد و هم امکانات معقول. پیشنهاد ما به شما هتل سبلان اردبیل است که سه ستاره بوده و تا دریاچه شورابیل، تلکه کابین حیران، جنگل فندقلو، دریاچه نئور و آبشار سردابه کمتر از 1 ساعت فاصله دارد. ضمن اینکه امکانات رفاهی از سیستم سرمایشی، تلویزیون و اینترنت تا تاکسی سرویس، رستوران و پارکینگ هم در هتل وجود دارد. نکته آخر اینکه سبلان، قدیمی اما محبوب است و 28 اتاق آن در 4 طبقه تا حالا میزبان گردشگران زیادی بوده اند. یا اگر می خواهید اقامت لوکس داشته باشید هتل یاکاموز اردبیل بهترین انتخاب است.

هتل صخره ای کندوان | تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟

هتل صخره ای لاله کندوان

دیگر کمتر کسی است که نام کندوان و وصف خانه های عجیبش را نشنیده باشد. همین معماری عجیب هر سال تابستان خیلی ها را به کندوان می کشاند؛ خانه هایی که در دل سنگ ها ساخته شده و مردمانی که هنوز سقف بالای سرشان سنگیست. لطفی که به واسطه قرار گرفتن در دامنه کوه های سهند نصیب کندوان شده، آب و هوای مطبوع تابستانی و زمین ها و مراتع سرسبز اطراف آن است. اگر به اندازه کافی ترغیب شده اید تا راه کندوان را در پیش بگیرید، بهترین زمان برای رزرو هتل اوائل تیر تا اوائل شهریور است.

در همین رابطه: قوانین و مقررات هتل های ایران | همه چیز در مورد هتل آپارتمان

کندوان زیبا برای پذیرایی از مهمانان خود، یکی از زیباترین و دیدنی ترین هتل های صخره ای جهان را در اختیار آن ها قرار داده است. در هتل صخره ای لاله کندوان می توانید مثل محلی ها یک شب را سپری کنید و ببینید که زندگی در دل صخره ها چه حسی دارد؛ البته اگر امکانات لوکس از رستوران و کافی شاپ تا اینترنت و سونا و جکوزی را نادیده بگیرید. خوشبختانه هتل لاله برای مهمانان خود چیزی کم نگذاشته؛ یخچال، تلویزیون، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حتی ماهواره و تاکسی سرویس هم برایتان تدارک دیده شده است. حالا که تا اینجا آمده اید، حتما از چشمه کندوان، کوه سلطان داغی و مسجد صخره ای مجارشین هم دیدن کنید. برای رفتن به تبریز و بازدید از جاذبه های آن از مسجد کبود تا ارگ و پارک ایل گلی هم فقط یک ساعت زمان لازم دارید.

هتل مرزبانی ماسال | تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟

هتل مرزبانی ماسال

ماسال بام سبز گیلان و بهشت روی زمین است. آنقدر دریاچه، آبشار، غار، رودخانه و ییلاق در این شهر هست که سفر تابستانی شما را بسازد. غار آویشو، آبشار رامینه، پارک جنگلی ریزمندان، روستای اولسبلنگاه و ییلاق خان بند از دیدنی ترین های ماسال در تابستان هستند. بهتر است شهریور را برای سفر به ماسال انتخاب کنید تا خنکای هوا روحتان را جلا دهد. 

برای اقامت در ماسال می توانید با رزرو هتل ارزان تر، سفر بهتری داشته باشید. مثلا اقامت در هتل آپارتمان مرزبانی که در شاندرمن قرار گرفته را امتحان کنید. این اقامتگاه تا دیدنی هایی مانند جنگل ها و ییلاق ها فاصله چندانی ندارد و حتی از آنجا می توانید در یک ساعت تا آبشار ویسادار پره سر، قلعه رودخان و ساحل گیسوم هم بروید. ضمن اینکه 12 واحد آپارتمان این هتل با مبلمان، آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، رستوران، پارکینگ، اینترنت و تاکسی سرویس حسِ بودن در خانه را به شما القا می کند.

هتل آرام ماسوله | تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟

هتل آرام ماسوله

رشته کوه های البرز 100 روز از سال، ماسوله را در مه زیبایی فرو می برند که علاوه بر زیبایی، خنکای هوایش هم سهم گردشگران می شود. تابستان فصل خوبی برای سفر به این شهر پلکانی است تا با تماشای خانه های سنتی، قدم زدن در کوچه پس کوچه های مرتفع شهر و خرید عروسک های رنگی معروف ماسوله از سفر خود لذت ببرید. اگر می خواهید چند روزی را در ماسوله بمانید، بار و بُنه خود را که در هتل گذاشتید، به گشت و گذار در آبشار کوشم، پارک جنگلی مملو از درختان فندق و راش، آبشار لار چشمه، بازار ماسوله و موزه مردم شناسی بپردازید.

بهترین هتل ماسوله که می توانید در آن شب را به صبح برسانید، هتل آرام است که در کیلومتر 10 جاده فومن به ماسوله قرار گرفته است. خوشبختانه از این هتل هم می توانید از دیدنی های ماسوله لذت ببرید و هم از دیگر شهرهای گیلان مثل فومن، قلعه رودخان، ماسال و دریاچه سقالکسار. امکانات هتل هم نسبت به قیمت آن مناسب است؛ هم تلویزیون، یخچال، اینترنت، سرویس بهداشتی فرنگی خواهید داشت و هم فروشگاه، تاکسی سرویس، رستوران و پارکینگ.

هتل کوهرنگ چهارمحال و بختیاری | تابستان در کدام هتل ها بمانیم؟

هتل کوهرنگ

کمی از شمال و شمال غربی ایران فاصله می گیریم و به غرب ایران می رویم؛ به چهارمحال و بختیاری که شهرستان کوهرنگ آن در تابستان هوای خنکی دارد. شاید نام کوهرنگ به عنوان شهری خنک برای سفر تابستانی در میان هیاهوی شهرهای شمالی ایران گم شده باشد، اما آبشار، دشت لاله های آن، چشمه دیمه، غار یخی چما، آبشار دره عشق، قلعه چالشتر و تالاب چغاخور به اندازه کافی برای دیدن اغوا کننده هستند. بهتر است در شهریور سری به این منطقه بزنید، هر چند که مرداد هم ماه چندان گرمی برای سفر به کوهرنگ نیست.

اگر می خواهید در کنار خنکی هوا و جاذبه های دیدنی کوهرنگ، از یک اقامت راحت هم بهره ببرید؛ هتل کوهرنگ را رزرو کنید. یک هتل چهار ستاره که درست رو به روی آبشار کوهرنگ و در دل طبیعت بنا شده و تا چشمه دیمه و غار یخی چما کمتر از 30 کیلومتر فاصله دارد. امکانات هتل کوهرنگ هم با توجه به قیمت اتاق های آن مناسب است. مثلا اتاق ها تلویزیون، سیستم تهویه، یخچال، حمام، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، صبحانه، کمد لباس و حتی فروشگاه هم دارد.

قرارگاه کوهنوردی رودبارک در کلاردشت | Roodbarak Mountaineering Complex

قرارگاه رودبارک

قرارگاه رودبارک (مجتمع کوهستانی فدراسیون کوهنوردی در رودبارک) در کلاردشت و در شهرستان چالوس، خیابان ازو واقع شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند پارک جنگلی رودبارک و رودبارک و هتل باغ چمن قرار گرفته است.

این مجتمع کوهستانی بیشتر برای افراد اهل پیاده روی، دوچرخه سواری، جنگل نوردی، کوهنوردی و ... مناسب است. هرچند که امکانات و آب و هوای عالی و دلپذیری هم دارد. قرارگاه کوهنوردی رودبارک در علم کوه تسهیلاتی مانند وسیله رفت و آمد تا پای صعود، امکان شب مانی و راهنمای کوهنوردی ارائه می دهد. این مجتمع کوهستانی تقریبا مجهز است و دارای آب، برق گاز شهری و تلفن است. در طبقه پایین قرارگاه رودبارک آشپزخانه، سالن غذاخوری، فروشگاه، سرویس های بهداشتی و … قرار دارند. طبقه دوم نیز دارای 12 اتاق و 52 تخت برای اقامت مسافران و کوهنوردان است.

1