فراخوان عروسک «باران» برای کودکان و نوجوانان ایران

8 سپتامبر 2015 - 12:30 dsfr.ir/373bk

پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری فراخوان عروسک «باران» را با هدف افزایش خود آگاهی کودکان و نوجوانان ایرانی نسبت به اهمیت و جایگاه میراث طبیعی، فرهنگی و محیط زیست ایران منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، با اعلام این خبر تصریح کرد که پژوهشکده مردم شناسی با هدف تقویت اخلاق زیست محیطی، حفظ میراث فرهنگی و طبیعی در بین کودکان و نوجوانان ایران به انتشار فراخوان عروسک «باران» پرداخته است. پدران و مادران و اولیای مدارس و مراکز مرتبط می توانند کودکان و نوجوانان را تشویق کنند تا آثار خود را برای این پژوهشکده ارسال کنند.

حسن زاده با بیان اینکه پژوهشکده مردم شناسی از مشارکت سازمان ها و انجمن ها در این زمینه استقبال می کند تصریح کرد: متن فراخوان یاد شده در سایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به آدرس www.richt.ir در دسترس علاقه مندان است.

رییس پژوهشکده مردم شناسی افزود: یکی از وظایف پژوهشکده مردم شناسی بررسی راه های انتقال میراث فرهنگی ایران به نسل جدید و جلب مشارکت آنان در حفظ میراث طبیعی و فرهنگی کشور است.

وی با اشاره به اینکه از نخستین روزهای تأسیس پژوهشکده مردم شناسی موضوع یاد شده مورد توجه این پژوهشکده بوده است تصریح کرد: انتشار کتاب "بازی های کودکانه" و کتاب های دو زبانه چون "زندگی کودکان افغانستان در ایران"، کتاب های آموزشی برای پدران و مادران در آموزش میراث فرهنگی به کودکان ایرانی چون کتاب "کودکان به قصه نیاز دارند" و برگزاری جشنواره هایی چون نوروز، کودک و بادبادک و... از جمله فعالیت های این پژوهشکده بوده است.

گفتنی است، در برگزاری آیین سنتی عروسک «باران» که با آرزوی بارش باران همراه است، اهالی روستا عروسکی پارچه‌ای درست می کنند و با آوازخوانانی به درب منزل تمامی روستاییان می روند، این آیین علاوه بر افزایش محبت و دوستی میان روستائیان، موجب شادی مردم در فصل خشکسالی می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1