بازی های المپیک در موزه لوور

5 مارس 2024 - 19:20 dsfr.ir/6u5kd

بازی های المپیک در موزه لوور
نمایشگاهی با موضوع تاریخچه بازی های المپیک در موزه لوور
نمایشگاهی با موضوع تاریخچه بازی های المپیک در موزه لوور

موزه «لوور» در آستانه برگزاری بازی های المپیک در فرانسه، میزبان نمایشگاهی با موضوع تاریخچه بازی های المپیک خواهد بود.

به گزارش «دنیای سفر»، موزه «لوور» در پاریس از ۲۴ آوریل میزبان «المپیسم: ابداع امروزی، میراث باستانی»، نمایشگاهی درباره تاریخچه بازی های المپیک و تفاوت های آن از دوران باستان تا به امروز خواهد بود.

وب سایت «آرت نیوز» نوشت: این نمایشگاه درحالی ترتیب داده شده است که «پاریس» برای سومین بار آماده میزبانی از بازی های المپیک می شود. این شهر آخرین بار حدود یک قرن قبل و در سال ۱۹۲۴ میلادی میزبان این بازی ها بود.

نمایشگاه پیش روی «لوور» به تاریخچه و زمینه سیاسی می پردازد که نخستین بازی های المپیک امروزی را در سال ۱۸۹۶ میلادی به وجود آورد و نشان می دهد که چگونه برگزارکنندگان آن به دنبال بازسازی مسابقات بازی های یونان باستان بودند. از جمله افرادی که به آن ها پرداخته می شود، به «پیر دو کوبرتن»، «پدر بازی های المپیک مدرن» و «دمتریوس ویکلاس» نخستین رئیس کمیته بین المللی المپیک می توان اشاره کرد.

یکی از اشیاء حاضر در این نمایشگاه نخستین جام المپیک خواهد بود. این جام به «اسپریدون لوئیس»، یک دونده ماراتن اهل یونان اهدا شد. این جام که «جام برئال» نام دارد، پیش از این هرگز در پاریس به نمایش گذاشته نشده بود.

اشیاء ارائه شده در این نمایشگاه به تمبرهای یادبود محدود نمی شود و ظروف باستانی و مجسمه های تصویرگر دوندگان، کشتی گیران و پرتاب کنندگان دیسک نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایشگاهی با موضوع تاریخچه بازی های المپیک در موزه لوور

1