17 آوریل 2024 - 01:56

چگونه ۱۰۰۰ یورو ارز مسافرتی بگیریم؟

5 مارس 2024 - 19:00 dsfr.ir/wj5eo

چگونه ۱۰۰۰ یورو ارز مسافرتی بگیریم؟
نحوه دریافت ۱۰۰۰ یورو بعد از گیت پرواز
نحوه دریافت ۱۰۰۰ یورو به متقاضیان سفرهای هوایی

بانک مرکزی به تازگی میزان ارز مسافرتی را از ۵۰۰ یورو به ۱۰۰۰ یورو افزایش داده که فقط به مسافران هوایی تعلق می گیرد و به دو شیوه قابل دریافت است.

به گزارش «دنیای سفر»، بانک مرکزی نحوه دریافت ۱۰۰۰ یورو به متقاضیان سفرهای هوایی را اعلام کرد. مسافران می توانند ارز مسافرتی را به دو روش حضوری و غیر حضوری دریافت کنند که در روش حضوری باید به شعب منتخب بانک های ملی، ملت و سامان در سراسر کشور مراجعه شود و در روش غیر حضوری می توان از طریق نرم افزار بله بانک ملی اقدام کرد.

برای دریافت ارز مسافرتی، بلیت مسافرت هوایی، رسید پرداخت عوارض خروج از کشور، گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی و میزای معتبر لازم است.

لازم به ذکر است، ارز مسافرتی تنها یک بار در سال به مسافران پرداخت می شود و این امکان وجود دارد که معادل «ارز ۱۰۰۰ یورویی» را به انتخاب خود دلار دریافت کنید.

باید توجه داشت، درخواست ارز حداکثر تا هفت روز قبل از تاریخ پرواز امکان پذیر است و هنگام ثبت نام باید معادل ریالی ارز پرداخت و رسید آن دریافت شود.

همچنین نرخ این سهمیه، نرخ ارز مرکز مبادله است که میزان پنج درصد مالیات نیز به آن اضافه می شود و مسافران می توانند با استفاده از رسید و شناسه فروشی که هنگام پرداخت معادل ریالی ارز پرداخت شده، ارز خود را در فرودگاه و بعد از گیت پرواز از باجه بانک سامان یا خودپرداز بانک های ملی و ملت، دریافت کنند. برای آشنایی با نحوه دریافت ۱۰۰۰ یورو بعد از گیت پرواز کلیک کنید.

1