لیفان X50 مناسب سفر است؟

14 فوریه 2024 - 23:10 dsfr.ir/o342b

لیفان X50 مناسب سفر است؟
همه چیز درباره لیفان x50
همه چیز درباره لیفان x50

لیفان ایکس۵۰ یک خودروی کامپکت کوچک کراس اوور ساخته شده توسط کمپانی چینی لیفان است.

لیفان ایکس 50 از جمله خودروهای هاچبک موجود در بازار ایران است که به واسطه یک سری ترفندهای ظاهری و اندکی افزایش ارتفاع سعی دارد خود را وارد کلاس کراس اوورها کرده و در قالب یک شاسی بلند کوچک شهری به پارکینگ منازل مشتریان راه پیدا کند.

در این مطلب از «دنیای سفر» قصد داریم به سراغ لیفان ایکس 50 رفته و آن را از جنبه های گوناگونی نظیر طراحی داخلی و بیرونی، تجربه رانندگی، موتور، سطح ایمنی و ارزش خرید مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

در اوایل تابستان 1394 که بازار ایران به شدت تشنه ورود محصولات اقتصادی جدید بود، لیفان X50 پیش از ورود محصولات مشابه همچون رنو ساندرو، دانگ فنگ اچ 30 کراس، ام وی ام ایکس 22 و ... به بازار ایران، مهمان خط تولید شرکت خودروسازی کرمان موتور شد.

قیمت لیفان x50

موتور لیفان x50 ساخت کجاست؟

این خودرو که محصول سال 2014 شرکت چینی لیفان به حساب می آید، در بدو عرضه با استقبال مناسب مشتریان ایرانی روبرو شد اما پس از مدتی میزان فروش آن به دلایل مختلف در کشورمان کاهش یافت.

قیمت لیفان x50

لیفان ایکس۵۰ یک خودروی کامپکت کوچک کراس اوور ساخته شده توسط کمپانی چینی لیفان است. این خودرو در یک کلاس پایین تر از لیفان ایکس۶۰ قرار می گیرد و از پلتفرم لیفان ۵۳۰ سود می برد. این خودرو در واقع نسخهٔ هاچ بک بلندتر لیفان ۵۳۰ است. لیفان ایکس۵۰ در نمایشگاه خودروی گوانگژو ۲۰۱۳ معرفی شد.

همه چیز درباره لیفان x50

اولین موردی که حین رانندگی با این خودرو جلب توجه می کند، نرمی قابل توجه فرمان برقی آن است که موجب هدایت پذیری راحت و آسان این خودرو می شود. شتاب گیری اولیه این هاچبک - کراس اوور در نسخه اتوماتیک چندان چنگی به دل نمی زند، اما مدل دنده ای تا حدی بهتر و پرشتاب تر عمل می کند. گیربکس اتوماتیک فاقد حالت تیپ ترونیک است، اما وجود قابلیت اسپرت در این جعبه دنده موجب تعویض دنده ها در دورهای بالاتر شده است.

همه چیز درباره لیفان x50

قیمت لیفان x50 اتوماتیک

با این حال عملکرد بهینه و نرم جعبه دنده CVT سبب شده تا مصرف سوخت خودرو کاهش یابد. پیشرانه نیز به نرمی و در سکوت نسبی وظیفه خود را انجام می دهد که می تواند موجب رضایت خاطر مالک خودرو شود. سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون و عقب از نوع مستقل دو بازویی بوده که عملکرد رضایت بخشی در جذب ضربات جاده از خود نشان می دهند و موجب ارائه سواری تقریبا آرامش بخشی برای سرنشینان شده است.

لیفان x50 دیوار

لیفان ایکس 50 به عنوان یک هاچبک - کراس اوور بسیار جمع و جور شهری از مزایایی همچون ظاهر جذاب، طراحی نسبتا دل چسب کابین، قیمت مناسب و مراکز خدمات پس از فروش گسترده سود می برد. با این حال فقدان امکانات رفاهی - ایمنی هم سطح با رقبا و توان نه چندان بالای پیشرانه سبب شده تا مشتریان تمایل بیشتری به سمت محصولاتی همچون ام وی ام ایکس 22 یا حتی رنو ساندرو از خود نشان دهند.

قیمت لیفان x50 مدل ۹۵

همچنین بازار دست دوم لیفان ایکس 50 اگرچه چندان کم رونق نیست، اما قطعا به پای رقبای نامبرده نمی رسد و همین مهم یکی دیگر از مسائلی است که مشتریان را از این خودرو دور می کند. خرید لیفان ایکس ۵۰ با هر قیمتی، خریدی مناسب به نظر نمی رسد. زیرا عیوب فاحش این خودرو شما را کلافه خواهد کرد.

1