حلقه گردشگری آسیایی ایجاد می شود

7 سپتامبر 2015 - 10:30 dsfr.ir/yj9zk

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران پیشنهاد ایجاد رینگ گردشگری آسیایی را داد.

به گزارش «ایسنا»، فرزاد هوشیار پارسیان با اشاره به اینکه گردشگری یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در مجمع شهرداران آسیایی مورد توجه قرار گرفت، گفت: باید با اتکا بر تجربیات سایر شهرهای آسیایی سبد اقتصاد قاره آسیا از محل گسترش گردشگری توسعه یابد. وی افزود: بر اساس این طرح، توریست های مختلف از کشورهای زیادی جذب و در این رینگ گردشگری تبادل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر گسترش فرهنگ و تمدن بین شهرها خاطرنشان کرد: تبادل فرهنگ و تمدن های گذشته شهرهای آسیایی می تواند موجب گسترش گردشگری شود.

هوشیار، یافتن راه حلی عملی برای حل مشکلات و معضلات آسیب های اجتماعی را یکی از اهداف مهم در این زمینه برشمرد و اضافه کرد: شهرهای مختلف می توانند تجربیات خود را در حوزه حل آسیب های اجتماعی از جمله سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینی تبادل کنند؛ چراکه شهرهای مختلف با آسیب های متعددی رو به رو هستند که تبادل تجربیات می تواند گام موثری در راستای حل این مشکلات باشد.

شایان ذکر است؛ همزمان با برگزاری برنامه های نکوداشت روز قزوین گروهی از شهرداران، اعضای شورای شهر و عوامل شهرداری 20 کشور آسیایی جهان از جاذبه های تاریخی و گردشگری قزوین بازدید کردند.

1