16 آوریل 2024 - 22:20
عباس آخوندی در جمع خبرنگاران گفت:

ورود 9 فروند هواپیمای جدید به ناوگان هواپیمایی کشور

10 می 2015 - 10:45

وزیر راه و شهرسازی از ورود 9 فروند هواپیما در روز گذشته به کشور خبر داد و گفت: از اسفند سال گذشته 17 فروند هواپیما وارد کشور شده است.

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه با توجه به بهبود فضای بین‌المللی توسط دولت و تصمیمات اتخاذ شده در مورد استفاده شرکت‌های هواپیمایی از تسهیلات صندوق توسعه ملی، نوسازی ناوگان را در دست اقدام داریم.

از اسفند ماه سال گذشته 17 فروند هواپیما وارد کشور شد که دو فروند هواپیما برای استفاده از قطعات به کار می‌رود. 15 هواپیمای دیگر از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی است تا وارد ناوگان هوایی شود که با ورود این هواپیماها، سن ناوگان جوان‌تر می‌شود.

آخوندی با اشاره به مصوبه‌ای که دی ماه سال گذشته در خصوص سن ورود هواپیما تصویب شد، گفت: بر اساس این مصوبه، نباید هواپیمای بیش از 15 سال به کشور وارد شود، مگر اینکه مجوز ورود قبل از دی ماه صادر شده باشد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این 15 فروند هواپیما، 4 هزار صندلی به ناوگان اضافه می‌کنند، گفت: تاکنون 22 هزار صندلی فعال داشتیم که اکنون به 26 هزار صندلی فعال می‌رسد.

آخوندی با اشاره به اینکه سن ناوگان یک سال جوان‌تر شده و از 20 به 19 سال رسیده است، بیان کرد: امیدواریم با رفع تحریم‌ها، به واردات هواپیماهای جدیدتری دست یابیم، زیرا انتظارات ما بیش از اینها است اما به هر حال در شرایط تحریم، این هواپیماها را وارد کرده‌ایم. در حال مذاکره با شرکت‌های تولیدکننده هواپیما هستیم تا پس از رفع تحریم، به صورت مستقیم از این شرکت‌ها هواپیما خریداری کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1