انتخاب شعر درخت دوستی بنشان به عنوان نماد مفهوم صلح هفته کودک

6 سپتامبر 2015 - 12:30 dsfr.ir/8u71j

برنامه های "هفته ملی کودک" امسال با تکیه بر مفهوم صلح و با بهره گیری از جلوه های تصویرگری برگزار می شود و شعر درخت دوستی بنشان که ... به عنوان نماد مفهوم صلح انتخاب شده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، احمد محیط طباطبایی قائم مقام ایکوم و مشاور رییس پژوهشگاه با بیان این مطلب در نشست "برنامه ریزی هفته ملی کودک" تصریح کرد: محور برنامه های امسال هفته کودک جامعه پایدار است.

وی با اشاره به نزدیکی روز جهانی صلح با روز جهانی کودک افزود: مفهومی که امروزه جامعه ما و دیگر جوامع را با رویکردی متفاوت تحث تأثیر قرار می دهد صلح است زیرا که جنگ زمانی به پایان می رسد که صلح روی دهد. مفهومی را که امسال در پایداری به آن نگاه می کنیم صلح است.

طباطبایی با بیان اینکه بیان قصه ها شیوه سال های گذشته برای بیان مفاهیم مورد نظر بودند تصریح کرد: امسال می خواهیم انتقال مفاهیم صلح با تصویرگری از طریق نقاشی، عکاسی، نقاشی متحرک و ... صورت گیرد.

قائم مقام ایکوم تصریح کرد که در ایکوم و پژوهشگاه به شکل نشانه موزه ای را پایگاه قرار می دهیم که به احتمال زیاد کاخ موزه نیاوران خواهد بود. کاخ نیاوران در سال 93 در سطح موزه های بزرگ در شاخص کودک و نوجوان، موزه برتر شناخته شده است.

طباطبایی اظهار داشت: 5 مهر در موزه ملی برنامه پنه لوپه که نماد وفاداری است برگزار می شود و شعر درخت دوستی بنشان که ... به عنوان نماد مفهوم صلح امسال انتخاب شده است.

لیلا کفاش زاده رییس دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نیز با بیان گوشه ای از فعالیت های این دفتر به شرح برنامه های پژوهشگاه در روز جهانی و هفته ملی کودک پرداخت.

او افزود: رونمایی از ثبت دومین عروسک بومی در فهرست میراث ناملموس، رونمایی کتاب تکه و تکه چی (پوپک عظیم پور)، رونمایی دی وی دی زیر گنبد کبود (سودابه سالم)، طراحی پوستر و کارت پستال با عکس کودکان دوره قاجار، امضای تفاهم نامه با هلال احمر و برپایی نمایشگاه تکم از برنامه های پژوهشگاه است.

کفاش زاده تصریح کرد: امسال چهارمین سال پیاپی است که برنامه های روز جهانی کودک (16 مهرماه) در قالب هفته ملی کودک (15 تا 22 مهرماه) توسط چندین نهاد و سازمان برگزار می شود که این نشان از اهمیت موضوع کودک دارد.

در ادامه نمایندگانی از موزه های فرش، آبگینه، عروسک های ملل، موزه ملی، موزه صلح، موسسه آوای طبیعت پایدار، موزه گرافیک، موزه سعد آباد، موزه نیاوران، گروه فرهنگی راز گردونه و... به بیان برنامه های خود در هفته ملی کودک پرداختند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1