9 ژوئن 2024 - 20:25

شهمیرزاد، بستر جذب گردشگران خارجی

15 نوامبر 2023 - 15:50 dsfr.ir/n34wv

شهمیرزاد، بستر جذب گردشگران خارجی
شهمیرزاد | Shahmirzad
شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان لازمه جذب گردشگران بین المللی را توسعه گردشگری در شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد دانست.

به گزارش «دنیای سفر»، امیر کرم زاده امروز (چهارشنبه، ۲۴ آبان ماه) در نشست با شهردار شهمیرزاد که با حضور رئیس حوزه گردشگری و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی استان سمنان، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهدی شهر و اعضای شورای اسلامی شهمیرزاد در شهرداری شهمیرزاد برگزار شد، اظهار کرد: شهمیرزاد جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد. لازم است تا با ایجاد شرایط منحصربه فرد، زمینه جذب گردشگران خارجی فراهم شود.

او ادامه داد: ایجاد پل معلق، پیست های اسکی روی برف، راه اندازی تله کابین، برگزاری همایش های بین المللی و ... از جمله اقداماتی است که می تواند برای جذب گردشگران داخلی و خارجی مؤثر باشد.

کرم زاده با تقدیر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شهمیرزاد گفت: جشنواره فرهنگ و هنر شهمیرزاد که با برنامه های فرهنگی، هنری، گردشگری، نمایشگاهی و موسیقی اقوام با هدف گسترش و احیای آداب و فرهنگ سنتی مردم این شهر برگزار شد، یک اقدام عالی برای برندسازی این شهر در سطح کشور بود. باید برای برگزاری جشنواره های مختلف گردشگری در این شهر برنامه ریزی شود.

شهمیرزاد | Shahmirzad

وی با اشاره به اینکه در آبان ماه از نخستین نرم افزار جامع گردشگری استان سمنان با نام پارکوپلو رونمایی شد، بیان کرد: یکی از بهترین راهکارهای معرفی ظرفیت های گردشگری، اماکن، کوچه باغ ها و مسیرهای گردشگری شهمیرزاد به گردشگران داخلی و خارجی، این نرم افزار است که می تواند نقشی مؤثر در هدایت گردشگران به سوی این شهر و جاذبه های گردشگری آن ایفا کند.

شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد در ۲۰ کیلومتری مرکز استان سمنان قرار دارد و با آب وهوای مطبوع کوهستانی، فضای ییلاقی و طبیعتی بکر و جنگلی، پذیرای گردشگران زیادی است.

بزرگ ترین باغ گردوی جهان، شیرقلعه، خانه های تاریخی، درخت کهنسال کمان رستم، باغ راه ها، جنگل های فینسک و رودبارک و منطقه حفاظت شده پرور در مناطق روستایی این بخش، باغ های متعدد درون شهر و ... از جمله جاذبه های این شهر نمونه گردشگری است.

1