23 ژوئن 2024 - 19:12

کشف تصادفی ۱۰۰ هزار سکه تاریخی

15 نوامبر 2023 - 15:50 dsfr.ir/jo4ll

کشف تصادفی ۱۰۰ هزار سکه تاریخی
Scientists discovered more than 100,000 ancient coins at an excavation site in Japan
دانشمندان بیش از 100000 سکه باستانی را در یک سایت حفاری در ژاپن کشف کردند.

مجموعه بزرگی از ۱۰۰ هزار سکه باستانی در جریان ساخت یک کارخانه در ژاپن پیدا شد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از آرت نیوز، بر اساس گزارشی که در روزنامه ژاپنی «آساهی شیمبون» منتشر شده است، گنجینه ای از ۱۰۰ هزار سکه باستانی در محل ساخت و سازی واقع در «مائه باشی»، شهری در استان «گونما» کشف شده است.

این سکه ها در جریان ساخت کارخانه ای توسط یک شرکت کشف شد. باستان شناسان این گنجینه را در قالب یک هزار و ۶۰ دستۀ ۱۰۰ سکه ای در فضایی به ارتفاع نیم متر و عرض یک متر کشف کردند.

قدمت برخی از این سکه ها به امپراتوری چین، یعنی بیش از دوهزار سال قبل بازمی گردد. باستان شناسان تاکنون ۳۳۴ مورد از این سکه ها را بررسی کرد و به این نتیجه رسیده اند که این سکه ها دست کم به بازه زمانی ۴۴ ساله تعلق دارند.

در حال حاضر قدیمی ترین این سکه ها، یک سکه برنز متعلق به ۱۷۵ پیش از میلاد است که در مرکز آن حفره ایجاد شده است. جدیدترین سکه این مجموعه نیز به سال ۱۲۵۶ میلادی تعلق دارد. گمان می رود این سکه در همان سال و در دوره «کاماکورا» (۱۳۳۳-۱۱۸۵) دفن شده باشد.

علاوه بر این سکه ها چند اثر تاریخی دیگر نیز در محل ساخت وساز کشف شده است. کارشناسان معتقدند این محوطه در گذشته بخش مرکزی ولایت «کوزوکه» بوده است، همچنین این سکه ها با عجله پنهان شده بودند.

1