9 ژوئن 2024 - 19:56

اقامتگاه بومگردی «خان بابا» زرند افتتاح شد

10 اکتبر 2023 - 12:00 dsfr.ir/ym2w1

اقامتگاه بومگردی «خان بابا» زرند افتتاح شد
اقامتگاه بوم گردی در زرند
اقامتگاه بومگردی «خان بابا» زرند

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زرند گفت: سی و دومین اقامتگاه بوم گردی شهرستان زرند ۱۷ مهرماه در روستای عباس آباد با حضور مسئولان بومی افتتاح شد.

به گزارش «دنیای سفر»، محمد اسلامی با اشاره به اینکه «اقامتگاه بوم گردی خان بابا» با اعتباری معادل ۱۰۰ میلیارد ریال بدون دریافت تسهیلات دولتی راه اندازی شده، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ نفر بصورت مستقیم در این واحد اقامتی مشغول به فعالیت شده اند. 

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان با بیان اینکه زرند در جذب سرمایه گذاران بخش گردشگری موفق عمل کرده، افزود: باید این موفقیت را مدیون مدیران و مسئولان بومی این شهرستان باشیم که در برگزاری جشنواره های مختلف همیار بوده اند زیرا با برپایی این جشنواره ها توانستیم ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری شهرستان را به نمایش بگذاریم.

او ادامه داد: در یک سال اخیر بیش از ۱۰ مجموعه مرتبط با میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان زرند به بهره برداری رسیده که عدد قابل توجهی است و تعدادی دیگر هم تا پایان سال جاری به چرخه گردشگری افزوده می شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با حمایت فرمانداری شهرستان زرند بر تشکیل کارگروه گردشگری تاکید داریم تا بتوانیم با حضور دستگاه های مرتبط با میراث فرهنگی مشکلاتی را که در مسیر راه فعالان گردشگری و سرمایه گذاران این حوزه وجود دارد، رفع کنیم و چنانچه لازم باشد از طریق کارگروه استانی پیگیری کنیم.

1