29 می 2020 - 11:16
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران:

تور چشمه باداب سورت را از برنامه‌های خود حذف کنید

5 سپتامبر 2015 - 18:50 dsfr.ir/15515

چشمه باداب سورت به عنوان یکی از آثاری که در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده، نیازمند احیای طبیعی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام اینکه برای حفاظت و احیاء چشمه باداب سورت بازدید گردشگران و مسافران از این مجموعه تا اطلاع ثانوی امکانپذیر نیست، گفت: نخستین و مهم ترین وظیفه این سازمان حفظ و نگهداری آثاری است که در فهرست ملی به ثبت رسیده است و چشمه باداب سورت هم یکی اثر ملی و طبیعی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

دلاور بزرگ نیا اظهار داشت: این اداره کل در مدت 6 ماه واگذاری موقت، فنس کشی و استقرار یگان حفاظت را برای حفاظت چشمه سورت که در سال های گذشته با بی مبالاتی و عدم دلسوزی آسیب های جدی دید، انجام داد اما کماکان شاهد بی مهری به این اثر کم نظیر هستیم. این اثر باید تا مدتی مورد استفاده قرار نگیرد تا خود را بصورت طبیعی دوباره احیا و ترمیم کند.

بزرگ نیا از آژانس ها و تورهای گردشگری خواست تور چشمه باداب سورت را از برنامه های خود حذف تا با احیاء آن شاهد زیبایی دوباره چشمه سورت و لذت حضور علاقمندان و گردشگران باشیم.

وی همچنین از برنامه های این اداره کل برای ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی در مجاورت چشمه با همکاری جوامع محلی خبر داد و افزود: پس از بازسازی طبیعی سورت برای حضور گردشگران از شیوه سنتی و کنونی که بسیار آسیب زاست باید پرهیز شود با راهکارها و امکانات علمی، کارشناسانه و منطبق با طبیعت رونق گردشگری سورت را فراهم کرد.

چشمه باداب سورت توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 87 پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1