9 ژوئن 2024 - 22:07

هزینه سفر به عراق و سوریه اعلام شد

2 اکتبر 2023 - 17:00 dsfr.ir/he6eh

هزینه سفر به عراق و سوریه اعلام شد
هزینه سفر به سوریه چقدر است؟
هزینه سفر به عراق چقدر است؟

سازمان حج و زیارت هزینه سفرهای کاروانی به عتبات عراق و سوریه را اعلام کرد.

به گزارش «دنیای سفر»، در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت از ظرفیت سازی برای اعزام ۴۷ هزار زائر در قالب کاروان های زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت در سفرهای زمینی و هوایی به عتبات عالیات در مهرماه خبر داده شد.

حمیدرضا محمدی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت در این باره گفت: تاکنون ۲۷ هزار نفر برای عتبات ثبت نام کرده و وجه واریز کرده اند.

او با اشاره به اینکه درحال حاضر ۳۳ شرکت مجری در زمینه اعزام زائر به عتبات عالیات عراق فعال هستند و هشت شرکت به دلیل نداشتن شرایط تطبیقی حذف شده اند، اظهار کرد: هم اکنون سفر عتبات بر مبنای شش شب و هفت شب طول سفر به صورت زمینی از مبدأ تهران، از پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تا هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

به گفته معاون سازمان حج و زیارت، هزینه اعزام هوایی از مبدأ تهران به عتبات عالیات عراق نیز از ۱۳ تا ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

او افزود: هزینه این سفر بنا به هتل محل اسکان متغیر داست و برای استان های مرزی نیز بسته های دو شب و سه شب تعریف شده است.

معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت همچنین از آخرین اقدامات برای افزایش اعزام ها به سوریه گزارشی داد و گفت: درحال حاضر در قالب کاروان های زیارتی با هزینه ۱۳ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان، هفته ای یک پرواز به مقصد دمشق انجام می شود و تلاش داریم که تعداد پروازها افزایش یابد.

در این نشست، سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت نیز بر لزوم همکاری سازمان هواپیمایی کشوری برای افزایش پروازها از طریق شرکت های هواپیمایی به سوریه تاکید کرد و گفت: این آمادگی در سازمان حج برای افزایش اعزام زائران وجود دارد.

او همچنین با اشاره به پیگیری های انجام شده در حوزه های تأمین ارز و پرواز برای از سرگیری سفرهای عمره، گفت: با توجه به نیاز جامعه و زائران، بسته های متنوعی برای این سفرها درحال تعریف است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز گفت: مجموعه فعالیت های اجرایی و فرهنگی در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای از سرگیری سفرهای عمره نهایی شود تا با مشخص شدن وضعیت ارز و هواپیمایی، کاروان بندی زائران به تعویق نیفتد.

او بار دیگر بر لزوم پیگیری مطالبات مربوط به دو حج ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ از طرف های عربستانی تاکید کرد و از رئیس سازمان حج و زیارت خواست که کارگروهی در این ارتباط تشکیل شود و حتما از طریق وزیر حج و عمره عربستان پیگیری لازم انجام شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان کرد: این حق زائر است و ما به عنوان مدافع حقوق زائر از کشور میزبان که خود را خادم ضیوف الرحمان معرفی می کند انتظار داریم به استیفای حقوق زائر کمک کند.

1