9 ژوئن 2024 - 20:37

۳۰ پروژه گردشگری فارس آماده بهره برداری است

28 سپتامبر 2023 - 11:00 dsfr.ir/vx5gf

۳۰ پروژه گردشگری فارس آماده بهره برداری است
دریافتی
هتلی در شیراز

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: ۳۰ پروژه گردشگری این استان شامل هتل، هتل آپارتمان، بوتیک هتل، اقامتگاه بومگردی، اقامتگاه سنتی و شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری آماده بهره برداری است.

به گزارش «دنیای سفر»، روح الله روانشاد روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته گردشگری افزود: آغاز به کار این مراکز گردشگری به طور مستقیم برای حدود ۴۰۰ نفر اشتغالزایی به همراه دارد.

وی اضافه کرد: اقامتگاه های گردشگری آماده بهره برداری فارس ۱۶۰ تخت به ظرفیت اقامتی این استان اضافه می کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهگی، صنایع دستی و گردشگری فارس ادامه داد: علاوه بر این ۸۶ دفتر خدمات گردشگری با محوریت گردشگری سلامت در فارس فعال شده که این هفته پروانه بهره برداری آنها صادر و به آنها اعطا می شود.

روانشاد با اشاره به حضور پرشمار گردشگران چینی در فارس، گفت: اولین گروه چینی زبان تورگردانی به طور رسمی مجوز فعالیت خود را در فارس دریافت کردند و کارت فعالیت برای نخستین گروه ۱۵ نفره از این راهنمایان گردشگری صادر شد.

وی با اشاره به برخی از برنامه های آموزشی گردشگری در هفته پیش رو، عنوان کرد: در این هفته از سه عنوان کتاب کرونی، بازارچه های شیراز و راهنمای گردشگری شیراز به ترتیب از عرفان کرانی، مونا قربانی و کریم خرمایی رونمایی می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه این نشست خبری اعلام کرد: فردا مصادف با آغاز هفته گردشگری در پنجم مهرماه بازدید از همه اماکن گردشگری زیر نظر میراث فرهنگی فارس برای عموم آزاد است.

سید موید محسن نژاد افزود: در این هفته همه مراکز اقامتی فارس تخفیف هایی از ۱۰ تا ۳۰ درصدی اقامت گردشگران قائل شده اند.

وی اظهار کرد: هفته گردشگری را می توان تمرینی برای همه ایام سال دانست تا به طور مداوم شاهد افتتاح و به ثمر نشستن سرمایه گذاری های بخش خصوصی و تحقق گردشگری همه مکانی و همه زمانی در این استان باشیم.

محسن نژاد ادامه داد: آشناسازی دانش آموزان با فعالیت های مرتبط با گردشگری در ۱۰ مدرسه منتخب با همکاری آموزش و پرورش و انجمن حرفه ای راهنمایان، برپایی تورهای شهروندی با همکار شهرداری، تور تخصصی ویژه سالمندان، برپایی مراسم گرامیداشت روز جهانگردی و تجلیل از فعالان و برگزیدگان این حوزه، برگزاری دوره های آموزشی گردشگری با رویکرد گردشگری سبز و افتتاح پروژه های گردشگری از دیگر برنامه های هفته گردشگری امسال است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به شعار هفته جهانی گردشگری با عنوان "گردشگری و سرمایه گذاری های سبز" و شعار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عنوان "سفر به فردای ایران با گردشگری سبز"، گفت: به این منظور سمینار توسعه پایدار گردشگری بر اساس رهبری در طراحی انرژی و زیست محیطی برگزار می شود تا به ویژه فعالان حوزه بومگردی به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر ترغیب شوند.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از همایش های مفید و کاربردی این هفته دوره آموزشی کوتاه مدت ویژه فعالان بومگردی است تا بتوانند بازاریابی موفقی را در طول سال داشته باشند.

محسن نژاد بیان کرد: فاز نخست باغ موزه مشاهیر شیراز حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و حتی نمای آن نیز به انجام رسیده است.

وی افزود: افتتاح این فاز از باغ موزه مشاهیر شیراز معطل انشعابات آب، برق و فاضلاب است که نیازمند تملک ۲ پلاک در جوار دانشگاه هنر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: این مساله با تلاش راه و شهرسازی در حال برطرف شدن است که در این صورت فاز نخست این باغ موزه تا پایان امسال بهره برداری می شود.

1