با حضور وزیر میراث فرهنگی صورت گرفت

کلنگ زنی سومین مجتمع فرهنگی - گردشگری در جیرفت

27 سپتامبر 2023 - 11:20 dsfr.ir/w69lo

کلنگ زنی سومین مجتمع فرهنگی - گردشگری در جیرفت
ساره تجلی
سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به جیرفت

مدیرعامل شرکت پیشتازان جانباز گفت: مجتمع فرهنگی، علمی و آموزشی بام بهشت در زمینی به مساحت چهار هکتار و با زیربنای بیش از دو هکتار احداث می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، سیداحمد فاطمی روز چهارم مهرماه در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی، علمی و آموزشی بام بهشت که با حضور وزیر میراث فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: این مجمتع شامل بخش های مختلفی از جمله رصدخانه شب و روز به مساحت ۳۱۳ مترمربع، رستوران و مراکز علمی و آموزشی است.

وی اعتبار اولیه این مجتمع را ۳۲ میلیارد تومان عنوان کرد که توسط بخش خصوصی تامین می شود و تکمیل آن به ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. 

فاطمی همچنین به احداث ۱۴ باب سوئیت اقامتی اشاره کرد که جهت رفاه حال بازدیدکنندگان و گردشگران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با همکاری شهرداری، فرمانداری و بخشداری ساردوئیه کار را شروع کردیم که رصدخانه این پروژه، از بزرگترین مجموعه های کشور و سومین رصدخانه مرتفع است.

فاطمی از احداث سالن اجتماعات نیز سخن به میان آورد و گفت: یک فرودگاه فوق تخصصی برای هواپیماهای فوق سبک در نظر گرفته شده که فاز اول آن در صورت مساعدت ظرف مدت ۱۰ ماه آینده به بهره برداری می رسد. 

مدیرعامل شرکت پیشتازان خطاب به وزیر میراث فرهنگی گفت: با توجه به اینکه در حال فعالیت در دو اقلیم گرم و سرد هستیم، یک مجموعه در کلوت های شهداد وجود دارد و درخواست داریم در صورت صلاحدید در اختیار ما قرار بدهند، تا ساماندهی شود.

وی تامین خودروی ایاب و ذهاب گردشگران را در چارچوب قانون خواستار شد.

فاطمی میزان اشتغالزایی مجتمع فرهنگی، آموزشی و گردشگری بام بهشت را در فاز اول ۴۸ نفر اعلام کرد که به صورت بومی استخدام می شوند.

وی تعداد جانبازان بالای ۷۰ درصد را در سطح استان کرمان ۱۸۰ نفر اعلام کرد که عضو شرکت پیشتازان هستند و در اجرای پروژه های متعدد در سطح کشور مشارکت دارند.

گفتنی است؛ سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر به جیرفت استان کرمان، در مراسم کلنگ زنی چند پروژه شرکت و از چندین مجموعه گردشگری بازدید کرد.

1