22 ژوئن 2024 - 23:38

رونمایی از وب سایت ۲ زبانه روستای پالنگان

26 سپتامبر 2023 - 08:50 dsfr.ir/d77a5

رونمایی از وب سایت ۲ زبانه روستای پالنگان
وب سایت روستای پالنگان
روستای پالنگان کردستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته گردشگری و با برنامه ریزی های انجام شده، بیش از ۳۰ ویژه برنامه از جمله رونمایی از وب سایت ۲ زبانه روستای جهانی پالنگان برگزار می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، منصور مهرزاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران استان در سنندج اظهار کرد: برگزاری جشنواره موسیقی اقوام ایرانی در سطح ملی با مشاکت استانداری کردستان، شهرداری سنندج، صدا و سیمای کردستان و سایر ادارات مربوطه از جمله برنامه های هفته گردشگری در استان است.

وی برگزاری جشنواره هزار دف، جشنواره استانی سفره غذای کُردی و جشنواره استانی گردو را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این هفته اعلام کرد و افزود: همزمان با گرامیداشت این هفته نمایشگاه های متعددی از جمله نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی و موسیقی اقوام، نمایشگاه خودروهای کلاسیک، نمایشگاه خودروهای آفرودی و نمایشگاه گلیم و فرش دستباف در سطح استان برپا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان ادامه داد: همچنین تقدیر از فعالان گردشگری کردستان، برگزاری کارگاه های آموزشی صنعت گردشگری و سرمایه گذاری سبز در استان، به صدا درآمدن زنگ گردشگری در مدارس مراکز شهرستان ها و پاکسازی تفریحگاه های منتخب از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت روز جهانی و هفته گردشگری در برگزار می شود.

مهرزاد با اشاره به اینکه همچنین در این هفته پروژه های گردشگری از جمله کمپ زیارتی پیر رستم سروآباد و فاز دوم اقامتگاه بوم گردی ژاورود افتتاح می شود، ابراز امیدواری کرد، با برگزاری این برنامه ها و همچنین حضور فعالان و اشخاص صاحب نظر در این حوزه، زمینه های توسعه و رونق گردشگری در استان بیش از پیش فراهم شود.

ویژه برنامه های گرامیداشت روز جهانی و هفته گردشگری از پنجم مهر آغاز و تا ۱۲ مهرماه سال جاری در استان ادامه خواهد داشت.

1