17 آوریل 2024 - 00:10
مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر داد:

حضور ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور 2016

5 سپتامبر 2015 - 11:30 dsfr.ir/p485u

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی از حضور این کانون در نمایشگاه گردشگری فیتور 2016، برگزاری گردهمایی نمایندگان خارجی گردشگری ایران و اصناف گردشگری کشور و راه اندازی پاتوق های صنایع دستی در شهرهای مهم اروپایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهان گردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران؛ عبادرضا اسلامی، درباره فعالیت ها و برنامه های کلان، میانی و کوتاه مدت گردشگری در مسیر تحقق اهداف مندرج در اساسنامه کانون گفت: مدیریت گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در صدد است تا ویژه برنامه هایی را در حوزه های شرکت در نمایشگاه های بین المللی داخلی و خارجی، توسعه نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور، هم چنین ارتقای گردشگری داخلی و خارجی و توسعه صنایع دستی ایران اجرا کند.

اسلامی با تاکید بر اینکه هم اکنون برنامه های گسترده ای در حوزه های جهانگردی و صنایع دستی در دست طراحی و انجام است، اظهار داشت: امیدواریم با اجرای این برنامه ها، گام مهمی در تحقق اهداف چشم انداز 20 ساله گردشگری کشور و جذب جهانگردان از کشورهای بزرگ و هدف گردشگری ایران برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور از میان حرفه ای ترین فعالان گردشگری در کشورهای مبدأ انتخاب شده اند، یاد آور شد: در این راستا تا کنون مجوز راه اندازی 10 نماینده اطلاع رسانی گردشگری صادر شده و توافق نامه، شیوه نامه تأسیس و بهره برداری از این مراکز و دفاتر، برابر با چشم انداز 20 ساله گردشگری ایران و با محورهای اطلاع رسانی، تبلیغات گردشگری و جذب سرمایه گذاران به کشور تدوین و ابلاغ شده است.

اسلامی، با اعلام اینکه تا پایان سال جاری دفاتر بیشتری در دیگر کشورهای هدف گردشگری ایران تأسیس خواهد شد، گفت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور بهبود سطح کمی و کیفی تورهای ورودی به کشور، اوایل مهرماه سال جاری «گردهمایی مشترک نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج با فعالان عرصه گردشگری، اصناف، دفاتر و دست اندرکاران این صنعت» را برگزار خواهد کرد.

به گفته وی، هم ‎اندیشی و همدلی نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور با اصناف و دست اندرکاران صنعت گردشگری ایران، زمینه سازی برای تبادل اطلاعات و ارتباطات گسترده کانون و تشکیلات گردشگری با نمایندگان خارجی، بررسی راهکارها و مشوق های قانونی در زمینه توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری در سراسر کشور و تولید بسته های سرمایه گذاری قابل ارائه به خصوص در استان لرستان و بررسی اطلاع رسانی بین المللی در بخش گردشگری از جمله اهداف اصلی این گردهمایی به شمار می روند.

اسلامی همچنین با اشاره به سیاست های حمایتی کانون در حوزه توسعه صنایع دستی کشور و تدوین بسته های مرتبط با این هنر-صنعت اعلام کرد: به منظور معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان در بازارهای هدف از جمله کشورهای اروپایی، به زودی پاتوق های صنایع دستی در شهرهای میلان، ونیز، رم و برخی دیگر از شهرهای فرهنگی-تاریخی اروپا راه اندازی خواهد شد. همچنین در این راستا در نمایشگاه های بین المللی و مهم ترین رویدادهای مرتبط با صنایع دستی جهان از جمله نمایشگاه بین المللی صنایع دستی میلان، شرکت کرده و زمینه حضور هنرمندان چیره دست حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان در این نمایشگاه ها را فراهم خواهیم ساخت.

وی در ادامه از شرکت در نمایشگاه های گردشگری داخلی و خارجی به عنوان یکی دیگر از اهداف کانون در زمینه توسعه جهانگردی و صنایع وابسته یاد کرد و اظهار داشت: از میان نمایشگاه هایی که تا پایان سال جاری به نمایندگی از معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قصد حضور در آنها را داریم، می توان به سی و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور اسپانیا و نمایشگاه بین المللی گردشگری ماتای مالزی اشاره کرد.

اسلامی خاطرنشان کرد: تورگردانان، آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی، شرکت های حمل و نقل، هتل ها و اقامتگاه ها و دیگر شرکت های فعال در حوزه توریسم که علاقه مند به شرکت در نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور اسپانیا 2016 هستند، می توانند تا 31 شهریور ماه 1394 به مدیریت گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: با حضور در این رویدادهای بین المللی در تلاش هستیم تا جاذبه ها، ظرفیت ها و توانایی های کشورمان در زمینه گردشگری را هر چه بهتر و بیشتر به جهانگردان و توراپراتورهای دیگر کشورهای جهان معرفی و تصویر روشنتری از این بخش ارائه کنیم.

1