معاون اداره کل میراث فرهنگی عنوان کرد:

توسعه اکوتوریسم آب درمانی در خراسان شمالی نیازمند تکمیل زیرساخت ها است

3 سپتامبر 2015 - 12:10 dsfr.ir/td8et

توسعه اکوتوریسم آب درمانی در خراسان شمالی نیازمند تکمیل زیرساخت ها است
چشمه آب گرم ایوب پیغمبر در روستای ایوب

معاون گردشگری اداره کل میرث فرهنگی و گردشگری خراسان شمالی گفت: توسعه اکوتورسیم آب درمانی در استان نیازمند تکمیل زیرساخت ها و ایجاد فضای مطلوب است.

قدیر افروند در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: خراسان شمالی در حوزه های گردشگری سلامت پتانسیل های خوبی داشته و می تواند با بهره گیری از این ظرفیت برای جذب بیشتر گردشگران خارجی اقدام کند. اقلیم مناسب برای رویش گیاهان دارویی و وجود چشمه های آب گرم در استان زمینه های مناسبی را برای ورود به حوزه گردشگری سلامت ایجاد کرده است.

افروند با اشاره به اینکه خراسان شمالی در حوزه گردشگری سلامت، استانی تازه کار و کم تجربه است، افزود: در صدد هستیم تا بتوانیم به خوبی در فضای خدمات گردشگری سلامت ورود پیدا کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه تاکنون مدیریت چشمه های آب گرم استان در اختیار اداره کل میرث فرهنگی و گردشگری استان نبوده است، اظهار کرد: همزمان با هفته دولت، نظارت و رسیدگی به مناطق چشمه های آب درمانی به اداره کل گردشگری استان واگذار شد که در این زمینه راه اندازی دفتر پاسخگویی و نظارت بر خدمات از کارهای اولیه در این مناطق است.

وی اظهار کرد: پزشکان و فیزیوتراپ های استان به دنبال تعامل با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری هستند تا بتوانند مجوزهای لازم برای استفاده از ظرفیت های چشمه های آب گرم استان را از این اداره کل بگیرند.

افروند ادامه داد: ورود بیماران خارجی از کشورهای ترکمنستان و افغانستان از دیگر فاکتورهایی است که در بخش توسعه حوزه گردشگری سلامت باید مدنظر قرار گیرد. با اجرایی شدن و سازمان دهی مدیریتی در حوزه گردشگری سلامت و استفاده بهینه از متقاضیان داخلی و خارجی به زودی شاهد تغییر و تحولاتی در این بخش خواهیم بود.

افروند با اشاره به اینکه اعتباری در خصوص رسیدگی به وضعیت مناطق دارای چشمه های آب گرم در نظر گرفته نشده است، توضیح داد: با تعاملاتی که از سوی اداره کل میرث فرهنگی و بخش خصوصی انجام خواهد گرفت، به طور حتم مشکلی در بخش تأمین هزینه مورد نیاز برای رسیدگی به این مناطق نخواهیم داشت.

وی در پایان گفت: خراسان شمالی در شهرستان های فاروج، بجنورد، مانه و سملقان و اسفراین چشمه های آب گرم دارد که مهم ترین آن ها چشمه آب گرم ایوب پیغمبر در روستای ایوب است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1