پرواز مشهد دبی برقرار شد

3 سپتامبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/3x5ck

پرواز مشهد-دبی و بالعکس شرکت هواپیمایی امارات متحده عربی روز سه شنبه با فرود نخستین پرواز آن در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برقرار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی؛ مدیر کل فرودگاه های استان در این مراسم گفت: برقراری این پرواز و تقاضای شرکت هواپیمایی امارات که از برترین ایرلاین های دنیا است بیش از همه بیانگر آسمان امن ایران است.

وی ایجاد این خط پروازی را نقطه عطفی در حمل و نقل هوایی استان دانست و افزود: مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه منور رضوی و سایر جاذبه های فرهنگی و گردشگری، ظرفیت های مناسبی دارد و فرودگاه مشهد سالانه پذیرای 8 میلیون مسافر داخلی و خارجی است و در مجموع شهر مشهد 25 میلیون مسافر داخلی و خارجی را پذیرا می باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای تهیه زیرساخت های مناسب تلاش می کنیم، زیرا فرودگاه مشهد با بیش از 140 نقطه دنیا در تماس و ارتباط است و باید یک سرویس دهی مطلوب و ایده آل داشته باشیم.

محمدباقر قاسم زاده تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده با وزارت خارجه امکان صدور ویزا در فرودگاه برای مسافر فراهم شده تا فضا برای ورود گردشگر به مشهد آسان شود. این امر همچنین قابلیت و ظرفیت فنی فرودگاه بین المللی مشهد را در برقراری خطوط پروازی با سایر نقاط دنیا نشان می دهد.

وی ادامه داد: مردم امروز در پی پروازهای ایمن، راحت و تسهیلات بهتر هستند که امیدواریم بتوانیم با همکاری مسوولان شرکت امارات ایرلاین این امکانات را برای مسافران فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه با برقراری این پرواز تعداد شرکت های هواپیمایی خارجی فعال در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به 16 شرکت رسید افزود: هم اکنون از فرودگاه مشهد به 51 مسیر داخلی و خارجی پرواز انجام می شود که از این تعداد 30 پرواز در مسیر های داخلی و 21 پرواز هم در مسیرهای خارجی می باشد.

قاسم زاده گفت: پروازهای این شرکت پنج روز در هفته به جز روزهای شنبه و پنجشنبه به صورت رفت و برگشت در این مسیر انجام می شود و ساعت هفت صبح در فرودگاه مشهد به زمین می نشیند و در ساعت 9:30 از مشهد به مقصد دبی پرواز خواهد کرد. وی ابراز امیدواری کرد این پروازها با توجه به ظرفیت های قابل توجه مشهد در حوزه مسافری به تمام روزهای هفته و بیشتر افزایش یابد.

قاسم زاده گفت: خط پروازی امارات ایرلاین جزو خطوط برتر دنیا است و رتبه پنجم ایرلاین های برتر دنیا را دارد.

مدیر بخش عملیات تجاری شرکت هواپیمایی امارات هم در این مراسم با بیان اینکه نسبت به برقراری پرواز به مشهد خوشبین هستیم گفت: شرکت های داخلی در مشهد با اتصال شبکه مرکزی هواپیمایی امارات، تجارت خود را گسترش داده و فرصت های تجاری آن ها می تواند در سال های آتی افزایش یابد.

شیخ مجید المولا افزود: پرواز این مسیر با ایرباس A330-200 با قابلیت ارائه خدمات حمل بار تا 150 تن در هفته به افزایش فعالیت های تجاری دو طرف نیز کمک می کند. امکان حمل کالاهای صادراتی مهم ایران چون خشکبار، میوه، فرش و زعفران از این طریق به بازارهای مختلف مانند ژاپن و استرالیا نیز فراهم می شود. پروازهای ما حق انتخاب بیشتری برای مسافران در این مسیر فراهم می کند و امارات ایرلاین تنها شرکتی است که در مسیر مشهد-دبی خدمات و سرویس درجه یک ارائه می دهد.

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد از جمله فرودگاه های پر تردد کشور است که سالانه 8 میلیون و 300 هزار مسافر را جا به جا می کند. تعداد پروازهای این فرودگاه در شرایط عادی روزانه حدود 160 پرواز است که در ایام پرترافیک به حدود 200 تا 230 پرواز نیز می رسد. از این تعداد 32 پرواز خارجی است که در هر ماه 160 هزار مسافر خارجی به صورت رفت و برگشت از طریق این فرودگاه جابه جا می شوند.

شایان ذکر است پرواز این شرکت هواپیمایی به مشهد از نوع ایرباس 330 با ظرفیت 280 مسافر می باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1