29 مارس 2023 - 22:08
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اصفهان مطرح کرد:

تعطیلی آژانس ها در پی افزایش ضمانت نامه بانکی از سوی میراث فرهنگی

2 سپتامبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/jg159

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اصفهان گفت: میراث فرهنگی با افزایش 10 برابری رقم ضمانت نامه های بانکی تنها سبب تعطیلی آژانس های هواپیمایی می شود.

ابراهیم توکلی اظهار داشت: میراث فرهنگی به یکباره ضمانت نامه های 5 میلیون تومانی که باید دفاتر خدمات مسافرتی نزد میراث فرهنگی داشته باشند را به 50 میلیون افزایش داده است که این موضوع سبب ورشکستگی و تعطیلی آژانس های مسافرتی می شود.

وی بیان داشت: در پی این تصمیم آژانس های مسافرتی مجبور هستند تمام نقدینگی خود را تحویل بانک دهند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اصفهان تصریح کرد: تنها خواسته آژانس های مسافرتی این است که به جای ضمانت نامه بانکی، مانند سازمان حج و زیارت سفته را به عنوان ضمانت از آژانس ها تحویل بگیرند که متاسفانه این خواسته تا کنون مورد پذیرش قرار نگرفته است.

وی اعلام کرد: در همین راستا پیشنهاد شده که تمام مدیران آژانس ها به صورت زنجیره ای ضامن یکدیگر شوند اما این پیشنهاد نیز تا کنون پذرفته نشده است.

توکلی ادامه داد: سال گذشته میراث فرهنگی استان اصفهان جدا از کشور ضمانت نامه های بانکی را از 5 میلیون تومان به 15 میلیون تومان رساند و با اینکه مقرر بود که هر ساله به نسبت تورم این رقم افزایش یابد اما مبلغ این ضمانت نامه به یکباره به 50 میلیون تومان رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه اداره میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان در سال گذشته افزایش نرخ ضمانت نامه را اعمال کرده بود، طبیعتا امسال نباید شاهد افزایش مجدد رقم ضمانت نامه ها باشیم.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی همچنین اظهار داشت: بیشتر تخلفات دفاتر خدماتی مسافرتی در تاخیر پروازها است که ارتباطی به ما ندارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1