27 نوامبر 2023 - 13:55

اینستاگرام چگونه مردم را به گردشگر بد تبدیل می کند؟

31 ژوئیه 2023 - 13:00 dsfr.ir/3n79e

اینستاگرام چگونه مردم را به گردشگر بد تبدیل می کند؟
dailytravelpill.com
اینستاگرام چگونه مردم را به گردشگر بد تبدیل می کند؟

استاد دانشگاه گرینویچ می گوید: مردم در ایام تعطیلات عمدتا رفتاری لذت طلبانه دارند و در حال حاضر گردشگران برای تماشای رفتار دیگران، به رسانه های اجتماعی نگاه می کنند که این می تواند باعث ایجاد یک دومینوی رفتار بد شود.

به گزارش «دنیای سفر»، لورن ای سیگل - Lauren A. Siegel مدرس دانشگاه گرینویچ در مقاله ای نوشت: در سال های اخیر، مقاصد گردشگری محبوب، افزایش حوادث مربوط به گردشگران را شاهد بوده اند. گزارش های مربوط به تخریب دیوار کولوسئوم رم نشان می دهد که رفتار گردشگران حتی در مکان هایی که در گذشته مشکلات کمتری داشتند، بدتر شده است.

در اوایل ماه گذشته، ویدیویی از مردی در در فضای مجازی پخش شد که از کلیدی برای حکاکی نام خود و زن همراهش بر روی دیوار بنای ۱۹۰۰ ساله کولوسئوم استفاده می کند.

مدرس دانشگاه گرینویچ با طرح این پرسش که پشت این اعمال زشت چیست؟ نوشت: تحقیقات من نشان می دهد که فقط یک پاسخ دارد: رسانه های اجتماعی.

ای سیگل، دیگر نگرش ها و عادت های بد سفر را شناسایی کرده که در نتیجه گردشگری مبتنی بر رسانه های اجتماعی پدیدار شده اند: او می نویسد: از آنجا که گردشگران بیشتر مواقع در هتل ها و استراحتگاه هایی به دور از جوامع محلی پناه می آورند ممکن است (به اشتباه) بر این گمان باشند که سفر به مکانی دور از خانه فرصتی برای رفتار بد بدون پیامدهای رفتاری دیگران است. آنها تأثیری را که رفتارشان بر مردم محلی یا اقتصاد می گذارد را دست کم یا نادیده می گیرند.

او نوشته وقتی مردم به مکانی زیبا سفر می کنند، وسوسه این که تصویر یا فیلمی در شبکه های اجتماعی همرسانی کنند زیاد است اما طبق استدلال هایم، چنین چرخه ای کمک به سفرهای خودسرانه تر است. در ابتدا، گردشگران وقتی عکس هایی که دوستانشان با کمک برچسب های جغرافیایی از یک مکان همرسانی کرده اند را می بینند، تمایل دارند که از آن مکان ها خودشان هم دیدن کنند و تصاویری مشابه از خود در آنجا بگیرند که در نهایت اقدام به انتشار تصاویر خود در همان شبکه های اجتماعی می کنند.

به عقیده این استاد دانشگاه، در برخی موارد، مسافران انرژی بیشتری را صرف ایجاد محتوا می کنند تا اکتشاف، کشف یا احترام به آداب و رسوم محلی.

بالی یکی از مقاصد با شهرت گردشگری زیاد ناشی از رسانه های اجتماعی است. جزیره فتوژنیک مملو از استراحتگاه های یوگا است که جذابیت زیادی برای اینفلوئنسرها دارد. این مکان ها قوانینی درباره لزوم رفتار مناسب در معابد مقدس، اطراف جزیره و با مردم محلی و احترام به محیط طبیعی دارند.

اینستاگرام چگونه مردم را به توریست بد تبدیل می کند؟

در زمان حاضر در بالی، گردشگران برای اجاره موتورسیکلت نیاز به مجوز دارند و ممکن است به دلیل طبیعت مقدس که دارد پا به هیچ کوه یا آتشفشانی در این جزیره نگذارند. آنها تنها می توانند در هتل ها یا ویلاهای ثبت شده اقامت کنند.

در بالی، یک گروه ویژه گردشگری برای اعمال محدودیت ها معرفی شده است؛ یکی از دستورالعمل های جدید برای این منطقه گردشگری این است که هنگام حضور در جزیره به ویژه در زمان آنلاین بودن هرگز رفتار تهاجمی نداشته باشید یا از کلمات تند نسبت به مردم محلی، مقامات دولتی یا دیگر گردشگران استفاده نکنید. این نشان از نقش رسانه های اجتماعی به عنوان بخشی از مشکل در رفتار بد گردشگران دارد.

مدرس دانشگاه گرینویچ در بخش دیگری از مقاله خود نوشته، در دیگر مقاصد گردشگری جهان هم اقدام هایی این چنین انجام شده است؛ ایسلند، هاوایی، پالائو، نیوزیلند، کاستاریکا و ... . در این مناطق بازدیدکنندگان ملزم به رعایت تعهداتی در خصوص رعایت قوانین و آداب و رسوم محلی هستند. در این زمینه، کمپین هایی مانند No Drama در سوئیس، See Vienna – not #Vienna در اتریش، بیشتر شبیه فنلاندی باش - Be more like a Finn و How to Amsterdam در هلند با هدف جذب گردشگران خوش رفتار ایجاد شده است.

البته در جاهایی هم تلاش ها موفقیتی به دنبال نداشته است؛ مانند خلیج معروف مایا در تایلند که دست کم به طور موقت به روی گردشگران کاملا بسته شده است.

1