چگونه هزینه های سفر خود را کاهش بدهیم؟

2 آوریل 2023 - 17:30 dsfr.ir/xl63j

چگونه هزینه های سفر خود را کاهش بدهیم؟
دریافتی
هزینه های سفر را چگونه کم کنیم؟

سفر کردن غذای روح است اما امروزه به دلیل بالا رفتن هزینه های سفر به خصوص سفرهای خارجی اکثر افراد منصرف شوند، در اینجا راهکارهایی برای «کاهش هزینه های سفر» برای شما بیان کنم.

سفر کردن غذای روح است اما امروزه به دلیل بالا رفتن هزینه های سفر به خصوص سفرهای خارجی اکثر افراد منصرف شوند من می خواهم راهکارهایی برای «کاهش هزینه های سفر» را برای شما بیان کنم.

در کدام ماه های سال هزینه سفر کمتر است؟

زمان و ماه سفر شما می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی هزینه های سفر شما بگذارد، به عنوان مثال اگر می خواهید به جزیره کیش سفر کنید، قاعدتا در تعطیلات نوروزی مسافران و گردشگران بسیار زیادی به جزیره سفر می کنند بنابراین هتلداران این منطقه هزینه بالاتری را ارائه می دهند.

انتخاب ایرلاین

اکثر گردشگران برای صرفه جویی در وقت و هزینه ها از هواپیما استفاده می کنند، اگر چه که در خرید بلیط هواپیما باید بسیار باهوش و خلاق باشید. بلیط ها و تورهای لحظه آخری برای تکمیل شدن ظرفیت هواپیما از سمت ایرلاین اطلاع داده می شود و شما با کمی سرعت عمل می توانید سریعا این بلیط را که برخی هزینه های بسیار پایین و با تخصیص 80 درصد هستند را خریداری کنید و از هزینه های خود تا حد زیادی بکاهید، همچنین می توانید از پروازاهای غیر مستقیم نیز برای رسیدن به مقصد خود استفاده کنید. بیشتر افراد به دلیل اینکه می خواهند سریعا به مقصد برسند، ترجیح می دهند که با پرواز مستقیم سفر کنند اما غافل از اینکه پروازهای غیر مستقیم می تواند تا حد زیادی از هزینه های بلیط هواپیما بکاهند.

نکاتی درباره رزرو هتل

  1. نکته اول: هتل های لوکس مناسب افرادی هستند که تمایل دارند مدت زمان بیشتری را در هتل بگذرانند و به دنبال سفر بی عیب و نقص هستند، اما اگر هزینه های سفر برای شما اهمیت دارد، اقامتگاه های ارزان تر را رزرو کنید، چراکه شما قرار نیست مدت زمان زیادی را در هتل بمانید و بیشتر تمایل دارید که به تفریح کردن خارج از اتاق بپردازید.
  2. نکته دوم: موقعیت مکانی هتل را مد نظر قرار دهید، چراکه اگر اقامتگاه مد نظر شما از مراکز تفریحی دور باشد، مجبور خواهید شد که علاوه بر کرایه تاکسی، مدت زمان زیادی را در رفت و آمد باشید که این موضوع انرژی شما را کاهش خواهد داد.

اقامت رایگان در سفر

عمده مخارج سفر مربوط که مکان اقامتی است به همین دلیل با اقامت در مکان های رایگان می توانید از هزینه های سفر خود تا حد زیادی بکاهید، اگر چه که در ایران این موضوع رواج ندارد اما در کشورهای دیگر چند سالی است که این موضوع باب شده است و شما می توانید با مشاهده و ثبت نام در این سایت در قبال اقامت و غذای رایگان مسئول هستید که ساعات مشخصی را برای انجام کارهای کارفرما بپردازید، سایت couchsurfing.com از مشهور ترین این سایت ها است.

کمپینگ در سفر

اگر اهل سفر باشید، برای اقامت و شب به یاد ماندنی در سفر می توانید روی کمپینگ ها حساب کنید، در بیشتر شهر های ایران این کار مرسوم است.

هزینه های رومینگ

هزینه های رومینگ مسئله ای بسیار مهم در سفرهای خارجی است که اکثر گردشگران و مسافران از آن بی اطلاع هستند بنابراین اگر تمایل دارید که از هزینه های تماس خود بکاهید بهتر است با اپراتورهای مربوطه تماس بگیرید و از بسته های رومینگ استفاده کنید. چنانچه تمایل دارید با اعضای خانواده خود ارتباط برقرار کنید اپلیکیشن های اجتماعی مانند: اینستاگرام، واتساپ، تلگرام و ... می توانند انتخاب های خوبی باشد. امروزه اکثر هتل های ایران و حتی خارج به مهمانان خود اینترنت رایگان ارائه می دهند، بنابراین اگر اتصال به اینترنت برای شما اهمیت دارد بهتر است به هنگام رزرو هتل به این مورد توجه داشته باشید.

نرخ ارز مبادله ای

نرخ ارز مبادله ای به طور مداوم در حال تغییر است به همین دلیل توصیه می کنم که ارز خود را به طور پیش فرض تغییر دهید و چند ماه پیش از مسافرت، ارز مبادله ای مربوطه را تهیه کنید، بدین صورت چنانچه نرخ ارز مبادله ای افزایش پیدا کرد می توانید هزینه کمتری را پرداخت کنید.

بدون ویزا سفر کنید

ایرانی ها می توانند برای مدتی مشخص در برخی از کشورها بدون ویزا اقامت داشته باشند.

1