24 آوریل 2024 - 10:30
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی:

۷۳‬ هزار گردشگر خارجی به خراسان رضوی سفر کرده اند

29 مارس 2023 - 18:10 dsfr.ir/y2996

۷۳‬ هزار گردشگر خارجی به خراسان رضوی سفر کرده اند
جعفر کبوتری
گردشگران خارجی در مشهد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته تا صبح هشتم فروردین ماه ۷۳ هزار گردشگر خارجی به خراسان رضوی سفر کرده اند.

به گزارش «دنیای سفر»، یوسف بیدخوری اظهار کرد: افزود: از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته تا صبح هشتم فروردین ماه ۷۳ هزار گردشگر خارجی از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و ترکمنستان به خراسان رضوی سفر کرده اند.

در ادامه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی همچنین به میزان اقامت نوروزی اشاره کرد و گفت: میزان اقامت نوروزی از ۱۵ اسفند ماه پارسال تا صبح هشتم فروردین ماه کنونی ۶ میلیون و ۴۹ هزار و ۸۵ نفر-شب ثبت شد.

وی افزود: پنج میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۱۰ نفر از این میزان اقامت در کلانشهر مشهد به ثبت رسیده است.

بیدخوری با بیان این که در این مدت به صورت میانگین ۵۴ درصد و در مشهد ۵۳ درصد گنجایش اقامتی استان تکمیل شده است اظهار کرد: از میان واحدهای اقامتی رسمی، هتل ها با ۶۴۴ هزار و ۹۰۱ نفر - شب، خانه مسافرها با ۵۵۹ هزار و ۲۳۰ نفر - شب و هتل آپارتمان ها با ۳۲۲ هزار و ۳۴۸ نفر - شب به ترتیب بیشترین میزان اقامت را در این مدت به خود اختصاص داده اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: کمترین میزان اقامت هم در اقامتگاه های بومگردی با ۴۴ هزار و ۷۷۴ نفر - شب بوده است.

1