5 دسامبر 2023 - 22:56
معاون استاندار خراسان رضوی:

ورود زائران به مشهد رو به کاهش است

29 مارس 2023 - 17:50 dsfr.ir/l522d

ورود زائران به مشهد رو به کاهش است
این تودی
یک گردشگر در حال عکاسی با المان نوروزی در مشهد

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: پس از ۲ روز متوالی پیک در پنج و ۶ فروردین، در حال حاضر کاهش ورود زائر و اقامت را شاهد هستیم. پیش بینی می شود در چند روز باقی مانده ورودی کاهش پیدا کند؛ بنابراین باید روی خروجی و پشتیبانی بازگشت زائران بیشتر تمرکز داشته باشیم.

به گزارش «دنیای سفر»، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد امروز، ۹ فروردین ماه، در دهمین نشست خبری قرارگاه مرکزی زائران خراسان رضوی که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: روز گذشته ۴۶۱ هزار و ۷۶۴ نفر وارد استان و مشهد شدند و مجموعه اسکان زائران روز گذشته در مشهد ۲۳۶ هزار و ۶۷۷ نفر بوده است.

ورود ۷ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۲۱۷ زائر به مشهد

وی بیان کرد: از ۱۵ اسفند تا هشتم فروردین هفت میلیون و ۷۷۷ هزار و ۲۱۷ نفر ورودی زائر به استان داشتیم که به مشهد رسیدند. ورودی استان نیز در این بازه زمانی ۱۰ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۲۰۶ نفر است. کل ظرفیت اسکان در مشهد پنج میلیون و ۵۲۶ هزار و ۴۸۷ نفرشب و در استان ۶ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۷۱۰ نفرشب بوده است. وضعیت اشغال واحدهای اقامتی در روز گذشته در واحدهای رسمی ۶۹، موقت ۵۶ و اضطراری ۲۵ درصد بوده است.

گنابادی نژاد با بیان اینکه تا این لحظه هیچ گونه تامین بودجه ای برای هیچ کمیته ای به طور مشخص برای خدمات نوروز نداشتیم، عنوان کرد: اعتباری معادل ۶۰ میلیارد تومان مطرح کرده بودیم که معاونت اجرایی رئیس جمهور ۴۰ میلیارد تومان را تایید کردند اما هنوز تخصیصی اختصاص نیافته است. اگر این تخصیص صورت گیرد، متناسب با سرفصلی که برآورد شده، کمک هایی صورت خواهد گرفت. تاکنون نیز از اعتبارات سنواتی و امکانات داخلی دستگاه ها استفاده شده است.

1