9 ژوئن 2024 - 21:18
معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری مطرح کرد

بیشتر تخلف ها و اقامت نوروزی کجا بوده است؟

26 مارس 2023 - 13:50 dsfr.ir/1n16h

بیشتر تخلف ها و اقامت نوروزی کجا بوده است؟
مکانچی
خانه معلم بیرجند

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور از ثبت حدود ۶۰۰۰ شکایت تا کنون خبر داد و بیشترین شکایت ها و تخلف ها را به دفاتر خدمات مسافرتی مربوط دانست. او همچنین با رد هرگونه افزایش نرخ در اقامتگاه های مجاز، گفت: بیش از ۵۰ درصد اقامت های نوروزی در «مسافرخانه ها»، «خانه های معلم» و «خانه مسافر» انجام شده است.

به گزارش «دنیای سفر»، اسماعیل برات معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت شکایت ها و تخلف های رخ داده در تعطیلات نوروز، اظهار کرد: تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ به گونه ای پراکنده است که الگوی سفر در سال جدید با سال های گذشته متفاوت است. اگر به تقویم نگاهی بیندازیم تعطیلی نیمه شعبان، تقارن نوروز با ماه رمضان، تعطیلی های روز طبیعت، عید فطر و... را مشاهده می کنیم که مسافرت های نوروزی را در چندین بخش تقسیم کرده است. در نتیجه سفرهای نوروزی عملاً از ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ شروع شده و پیش بینی می شود تا ابتدای اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ادامه داشته باشد. بر این اساس نحوه توزیع سفر در مقایسه با سال های گذشته متفاوت خواهد بود.

او با اشاره به تشدید نظارت ها در تعطیلات نوروز، افزود: علاوه بر نظارت های میدانی که به صورت محسوس و نامحسوس در سطح کشور انجام می شود، فعالیت تاسیسات گردشگری از طریق سامانه «جانا» نیز رصد می شود. همچنین سامانه ۰۹۶۲۹ به صورت تلفنی و هم از طریق درگاه اینترنتی به نشانی https://۰۹۶۲۹.ir به صورت ۲۴ ساعته در حال دریافت شکایات مسافران نوروزی است. بر همین اساس از مجموع ۵۸۱۲ شکایت ثبت شده تا پنجم فروردین ماه، ۲۳۸۰ مورد به طور کامل رسیدگی و پاسخ داده شده و بقیه نیز در حال رسیدگی است.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری اضافه کرد: بر اساس بررسی های انجام شده ۲۶ درصد از شکایت های ثبت شده از دفاتر خدمات مسافرتی بوده، ۳۲ درصد از تأسیسات اقامتی، ۳ درصد از مرکز پذیرایی، ۳۳ درصد مراکز رفاهی جاده ای نظیر پمپ بنزین و... و ۶ درصد سایر تأسیسات گردشگری است.

به گفته برات، تعداد تخلف ها و شکایت ها از دفاتر خدمات مسافرتی بیش از سایر تأسیسات و مراکز گردشگری بوده است.

او در پاسخ به این پرسش که بیش ترین تخلف ها و شکایت ها در کدام استان ثبت شده است، اظهار کرد: استان خراسان رضوی تا کنون بیشترین نظارت ها و برخوردها را با تخلفات داشته است.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با اشاره به امکان ثبت تقدیر از مراکز گردشگری در این سامانه ها، گفت: تا کنون ۲۷۴ مورد تقدیر از تاسیسات گردشگری در این سامانه ها ثبت شده است. همچنین در حوزه نظارت بر تاسیسات گردشگری تاکنون ۱۱۵۰۱ مورد بازدید به صورت محسوس و نامحسوس از تاسیسات گردشگری انجام شده و ۲۰۰۶ مورد از اماکن گردشگری تذکر و اخطار دریافت کرده اند.

برات درباره افزایش نرخ بی رویه اماکن اقامتی نیز اظهار کرد: هتل ها و اقامتگاه های گردشگری دارای مجوز از وزارت گردشگری هیچگونه افزایش نرخی نداشته اند و در صورت مشاهده به شدت برخورد خواهد شد؛ زیرا نرخ نامه های تاسیسات گردشگری یکساله بوده و افزایش نرخ بر اساس دستورالعمل مصوب، ابتدای مهرماه هر سال انجام شده و در طول سال، این تأسیسات افزایش نرخ نخواهند داشت.

او معتقد است: موارد مربوط به افزایش بی رویه نرخ ها عمدتاً به اماکن اقامتی غیرمجاز و فاقد پروانه بهره برداری مربوط می شود.

برات در ادامه اعلام آمار اسکان مسافران نوروزی که ۱۹ میلیون نفر تا چهارم فروردین ماه بوده است، به تفکیک سهم هر یک از اقامتگاه های مجاز از این اقامت ها پرداخت و گفت: تقریبا ۴۲ درصد اقامت ها در مهانسراها،خانه های معلم و ...، ۲۰ درصد در خانه مسافر، ۲۶ درصد در اقامتگاه های موقت همچون کمپ ها، ۶ درصد اقامت ها در هتل ها، یک درصد در اقامتگاه های بومگردی و باقی (۵ درصد) در سایر تأسیسات گردشگری بوده است.

1