2 مارس 2024 - 06:57
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد

افزایش ۶۹ درصدی بازدید از اماکن تاریخی گیلان

25 مارس 2023 - 19:40 dsfr.ir/dr6cn

افزایش ۶۹ درصدی بازدید از اماکن تاریخی گیلان
بابک جدی
گردشگران نوروزی در منطقه گردشگری قلعه رودخان - فومن

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: بازدید از موزه ها، اماکن تاریخی و سایر جاذبه های گردشگری استان ۶۹ درصد نسبت به سال مشابه قبل افزایش داشته است.

به گزارش «دنیای سفر»، ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگاران از افزایش بازدید از اماکن تاریخی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: با استناد به آمارها از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت دوم فروردین ماه ۱۴۰۲، بازدید از موزه ها، اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری استان گیلان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۹ درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان استقبال گردشگران از شهرک تاریخی ماسوله، قلعه رودخان و موزه میراث روستایی را قابل توجه دانست.

وی ادامه داد: منحصر به فرد بودن و تلفیق میراث فرهنگی و جاذبه های طبیعی از جمله دلایل توجه ویژه مسافران به مناطق مذکور است.

جهانی همچنین از برگزاری ۲۴ تور رشت گردی از اول لغایت دوازدهم فروردین خبر داد و خاطرنشان کرد: این تور به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری و صنایع دستی صورت می گیرد.

وی افزود: این تور با عنوان های «رشت گردی و خبرنگاران»، «رشت گردی و جوانان»، «رشت گردی و گردشگران»، «رشت گردی و خانواده»، «رشت گردی و کودکان» برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلانی با بیان اینکه این تورها با برنامه هایی متنوع برای همه سلیقه ها و گروه های سنی مختلف برگزار می شود، ادامه داد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در برگزاری این تور گردشگری همکاری دارند.

وی یکی از اهداف برگزاری تور را معرفی نقاط مختلف گردشگری رشت به مسافران و گردشگران عنوان و اضافه کرد: با توجه به اینکه رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی نام گرفته و برای ثبت جهانی در نوبت سازمان یونسکو قرار دارد، شناساندن این ظرفیت به مردم جزو برنامه ها و اهداف این اداره کل است.

1