25 سپتامبر 2023 - 16:53

استان های شلوغ و پرمسافر اعلام شد

15 مارس 2023 - 21:00 dsfr.ir/ng5us

استان های شلوغ و پرمسافر اعلام شد
میثم رودکی
قلعه رودخان جاذبه گردشگری استان گیلان و شهر فومن

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر، استان ها و شهرهای پرمسافر در هفته نخست، تعطیلات نوروز را اعلام کرد.

به گزارش «دنیای سفر»، مصطفی فاطمی در نشست خبری ستاد هماهنگی خدمات سفر که چهارشنبه ۲۴ اسفندماه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شد، با اشاره به ثبت بیش از ۵۰ میلیون نفر شب اقامت در نوروز گذشته، اسامی استان ها و شهرهایی که ظرفیت اقامتگاه های رسمی آن ها در هفته نخست تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ به مرز تکمیل رسیده است را به منظور برنامه ریزی بهتر در نوروز اعلام کرد و گفت: هرمزگان، فارس، مازندارن، گیلان، اصفهان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و قم استان هایی هستند که تا ۹۰ درصد ظرفیت اقامتگاه های رسمی آن ها تکمیل شده است.

به گفته او، استان های خراسان رضوی، مرکزی، سمنان، کرمانشاه، اردبیل و خراسان شمالی نیز با تکمیل ۸۰ درصد ظرفیت اقامتگاه های رسمی شان به فهرست مقاصد پرمسافر پیوسته اند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: در استان های آذربایجان شرقی، گلستان، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، خراسان جنوبی و ایلام نیز ۶۰ درصد ظرفیت اقامتگاه ها تکمیل شده است.

فاطمی، دسته چهارم استان های پرمسافر را که کمتر از ۶۰ درصد ظرفیت اقامتگاه های آن ها در هفته نخست نوروز تکمیل شده، همدان، کردستان، زنجان و آذربایجان غربی اعلام کرد.

مدیرکل گردشگری داخلی با بیان این که شهرهای جایگزین برای مقاصد پرمسافر اعلام خواهد شد، گفت: مسافرانی که هنوز برای سفر برنامه ریزی نکردند با توجه به وضعیت هر استان می توانند برای سفر به مقاصدی که کمتر مسافر داردند برنامه ریزی کنند.

1