13 آوریل 2024 - 06:35

احتمال رشد ۴ درصدی اقتصاد تایلند با گردشگری

1 فوریه 2023 - 15:00 dsfr.ir/8t12i

سواحل تایلند

دولت تایلند از احتمال رشد ۴ درصدی اقتصاد این کشور در سال جاری میلادی به کمک صنعت گردشگری و بازگشت اقتصاد به شرایط عادی، خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از رویترز، معاون نخست وزیر تایلند اعلام کرد: ممکن است اقتصاد تایلند در سال جاری میلادی به لطف رونق در حوزه گردشگری و افزایش در مصارف داخلی، تا ۴ درصد رشد داشته باشد که این سریع ترین نرخ رشد در پنج سال آینده خواهد بود.

یک مقام فعال در حوزه اقتصاد تایلند نیز با اشاره به این که انتظار می رود سرمایه گذاری های جدید هم در رشد اقتصادی این کشور تاثیر داشته باشند، اظهار کرد: «به رغم برخی تاثیرات منفی ناشی از هزینه های مربوط به انرژی، اقتصاد کشور قطعا نسبت به سال آینده وضعیت بهتری خواهد داشت.» 

او همچنین با بیان این نکته که انتظار می رفت شمار گردشگران خارجی امسال تایلند به بیش از ۲۰ میلیون نفر برسد، این موضوع را خاطرنشان کرد که وضعیت اقتصادی کشور در حال بهبودی است و به زودی به وضعیت عادی بازخواهد گشت.

روند بهبود اقتصاد تایلند از سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا عقب مانده است و حوزه گردشگری این کشور که بسیار حیاتی محسوب می شود از سال گذشته روند رونق و بهبودی را با پذیرش ۱۱.۱۵ میلیون گردشگر خارجی آغاز کرد.

1