6 دسامبر 2023 - 05:09
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان:

اقلیم کشور از شرایط طبیعی گذشته برخوردار نیست

20 ژانویه 2023 - 13:00 dsfr.ir/j43mg

اقلیم کشور از شرایط طبیعی گذشته برخوردار نیست
دنیای سفر
یک شهروند خوزستانی در حال استراحت

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به تغییر اقلیم کشور گفت: باید بپذیریم که اقلیم از شرایط طبیعی گذشته برخوردار نیست و پارامترها در حال عوض شدن است.

به گزارش «دنیای سفر» عباس صدریان فر در حاشیه مانور تمرینی - آموزشی قطعی برق مناطق شش گانه کشور (منطقه جنوب غرب) در آبادان اظهار کرد: خوزستان از استان هایی است که بسترهای لازم را برای وقوع بحران دارد.

وی مهم ترین این بحران ها را سیلاب، گرد و غبار، پدیده خشکسالی، کیفیت هوا و بارندگی دانست و افزود: در حوزه کاری صنعت آب و برق با این موارد درگیر هستیم و با هر بارندگی یا خشکسالی نگرانی داریم.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به پدیده مونسون در تابستان گذشته و همزمانی مدیریت خشکسالی در غرب استان و سیلاب در شرق استان گفت: مدیریت همزمان این موارد کار بسیار سختی است که باید به بهترین شکل اجرایی شود.

وی ادامه داد: در گذشته بر اساس داده های تاریخی نقاط مختلف کشور را در شرایط سیلاب و خشکی مدیریت می کردیم اما امروزه باید منتظر اتفاقات دوگانه همزمان باشیم که البته در همه جای دنیا در حال رخ دادن است و باید به این شکل این اتفاقات را مدیریت کنیم.

1