1 مارس 2024 - 11:29

اصفهان میزبان نهمین جشن راهنمایان گردشگری شد

29 اوت 2015 - 12:20 dsfr.ir/vk3ju

گردهمایی روسای انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور

در حاشیه گردهمایی روسای انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور، با اکثریت آرا، اصفهان به عنوان میزبان نهمین گردهم آیی راهنمایان گردشگری معرفی شد.

این نشست که  با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، رئیس و نایب رئیس مجمع امور گردشگری استان، رییس اتحادیه هتلداران اصفهان، رییس اتحادیه صنایع دستی اصفهان و رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور برگزار شد، با تاکید بر ظرفیت های اصفهان برای میزبانی جشن نهم و آمادگی برای برگزاری کنوانسیون راهنمایان همراه بود.

کنوانسیون راهنمایان گردشگری اواخر ژانویه 2017 برگزار می‌شود که قبل از برنامه کنوانسیون، راهنمایان گردشگری به استان‌های البرز، قزوین و همدان می ‌روند و برنامه اصلی را در تهران به مدت 5 روز برگزار کرده و پس از کنوانسیون نیز به استان‌های اصفهان، شیراز، یزد و کاشان سفر می ‌کنند.

تمام این امور سبب شده است تا استان هایی که میزبانی راهنمایان گردشگری دنیا را بر عهده دارند در صدد محک زدن امکانات و خدمات گردشگری خود برآیند. اصفهان نیز قصد دارد با میزبانی از 500 راهنمای گردگشری داخلی که به مناسبت 21 فوریه (دوم اسفندماه) که در تقویم جهانی به نام «راهنمایان گردشگری» ثبت شده است، گردهم می آیند، آمادگی خود را برای میزبانی از میهمانان کنوانسیون 2017 اعلام کند.

راهنمایان معتقد هستند: از جمله نتایج این جشن آشکار شدن نقش کلیدی راهنمایان گردشگری در صنعت گردشگری است. در این میان نهمین جشنواره راهنمایان گردشگری در اصفهان با رویکرد آموزشی برگزار خواهد شد و در آن دوره‌های آموزشی ویژه سه روزه برای شرکت کنندگان و همچنین کلاس‌های فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری برای تعداد محدودی و به مدت یک هفته توسط مربیان یا مدرسان بین‌المللی برگزار خواهد شد.

1