2 فوریه 2023 - 05:00

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام خواستار صدور ویزای سیاحتی در مرز مهران شد

9 می 2015 - 09:30 dsfr.ir/goppm

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام خواستار صدور ویزای سیاحتی برای اتباع خارجی بویژه عراقی ها در مرز بین المللی مهران شد.

عبدالمالک شنبه زاده گفت: هم اکنون در مرز مهران تنها ویزای زیارتی به منظور تردد زائران ایرانی به عتبات عالیات و شهرهای مذهبی کشور عراق صادر می شود. وی با بیان اینکه باید تمهیداتی اندیشیده شود که امکان صدور ویزای سیاحتی برای اتباع دو کشور در این مرز فراهم شود، اظهار کرد: صدور ویزای سیاحتی موجب توسعه و رونق بخش گردشگری کشورمان بویژه استان ایلام می شود.

شنبه زاده با بیان اینکه استان ایلام با داشتن 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری و تبادل گردشگر با استان های همجوار در عراق دارد، افزود: استفاده از این ظرفیت نیازمند سادگی در صدور روادید و مجوزهای لازم در مرز مهران است.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام تاکید کرد: در بازدید هیات گردشگری استان بابل عراق از ایلام زمینه برای انعقاد تفاهم نامه تبادل گردشگر بین دو استان ایلام و بابل عراق فراهم شده است و در آینده نزدیک با سفر یک هیات از استان ایلام به استان بابل عراق، تفاهم نامه تبادل گردشگر با حضور استانداران بین دو استان منعقد خواهد شد که در این تفاهم نامه استان ایلام نیز تعهداتی در زمینه ارسال گردشگر به بابل عراق دارد که عمل به آنها نیازمند صدور ویزای سیاحتی در مرز مهران است.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری باعث رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان می شود، گفت: صدور ویزای سیاحتی به تبادل گردشگر بین ایلام و استان های همجوار در کشور عراق کمک می کند. رونق گردشگری خارجی از مهم ترین برنامه های میراث فرهنگی ایلام در سال جاری است.

در حال حاضر، مرز بین المللی مهران به یکی از مهم ترین کانون های تردد زوار و صدور کالا در کشور تبدیل شده است. هم چنین استان ایلام یک هزار و 500 اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1